Портфоліо "Хребет - стрижень нашого організму і запорука здоров’я людини"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Опора і рух»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія. Інформатика. Фізична культура. Основи здоров'я
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 р.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект з біології призначений для учнів 9 класу. Під час виконання проекту учні об’єднуються у групи для дослідження проблеми "Яку роль відіграє хребет для збереження здоров’я людини?". Вони досліджуватимуть її за допомогою пошуку інформації з різноманітних джерел, зокрема, Інтернету. Аналізуватимуть, систематизуватимуть її, робитимуть висновки, які викладуть на учнівських презентаціях, у блогах та на вікі.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Учитель проводитьоцінювання навчальних потреб учнів за допомогою асоціативного куща для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форми оцінювання, які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовують їх у виконанні завдань проекту. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Форма оцінювання презентацій використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої презентації попередньо до оцінки учителя.Форма оцінювання для вікі-статей з розповіддю описує критерії для їх написання з різних точок зору, використовується під час написання розповідей учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж самуформу оцінювання презентації проекту. Прикінцеве оцінювання з теми учитель здійснив за допомогою Он-лайн опитувальника
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Як зберегти здоровою опорно-рухову систему людини? Учитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Починає проект зі стартової презентації. Учитель демонструє алгоритм діяльності учнів, проводить мозковий штурм, об’єднує в групи, визначає часові відрізки виконання роботи. Нехай учні планують ідеї власного дослідження, графіки часу, техніку мозкового штурму. Спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовує ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.
Група1 створює учнівський блог дпя обговорення питання про науку вертебрологію.
Група2 готує презентацію про причини захворюваності ОРС,зокрема хребет.
Група3 пише вікі статтю про заходи профілактики захворювань ОРС.
Захист учнівських проектів здійснюється в рамках предметного тижня з біології.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Билинка
Фах, навчальний предмет
Учитель географії,біології
Навчальний заклад
Боромлянський НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ
Місто\село, район, область
С.Боромля,Тростянецький район,Сумська область
Контактні дані
0992386861 bilinka9@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05-11.08.2013