Портфоліо "Узагальнення та систематизація вивченого з теми "Прислівник""

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

I. Карпенко-Карий. «Сто тисяч». Проблема влади грошей — наскрізна й «вічна» у світовому мистецтві.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, економіка

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 8 класу з української літератури. Виконується під час вивчення теми Іван Карпенко-Карий. “ Сто тисяч ”. Учні обєднуються в чотири групи. Представляють свої інформаційні домашні наробки у вигляді презентацій,буклетів, wiki статті . Проводиться літературний диктант. На другому етапі відбувається захист дослідницьких робіт за напрямками. Складання загального інформаційного ґрона . На рефлексивному етапі учні виконують тестові завдання та роботу на картках.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекта

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводимо : Мозкову атаку "З-Х-Д",літературний диктант, інформаційних наробок груп: презентації, буклети та їх обговорення (презентації основних запитань). Робота з таблицями «ЗХД». Впродовж роботи над проектом проводимо усні консультації (форма оцінювання для роботи в групах, самостійна робота з формами оцінювання: самооцінювання та взаємооцінювання (таблиця оцінювання продуктів проекту), дослідження(аналіз змісту твору, складання таблиці цитат). Наприкінці роботи над проектом проводимо: Тестові завдання, робота на картках, створення інформаційного ґрона, самостійна робота з формами оцінювання( самооцінювання та взаємооцінювання), роботу з таблицями «ЗХД». оцінювання вікі-статті учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель інформує батьків та учнів про використання методу проектів, знайомить з ним за допомогою буклету на тему «Метод проектів: що це і для чого?». Учитель формулює назву проекту, ключові, тематичні та змістові питання,використавши презентацію, об’єднує клас в 4 різнорівневі групи які отримують завдання : 1група - створює презентацію «Життєвий і творчий шлях І.К. Карпенка-Карого», , 2 група - створює буклет«Що таке гроші?», 3 група – створює презентацію «Історія написання твору»,, 4 група - створює wiki статтю Учні груп при підготовці над проектом відповідають на теоретичні запитання, виконують пошук інформації; розподіляють між собою ролі. Учитель обирає методи первинного оцінювання з використанням схеми З-Х-Д ,літературного диктанта та інше. Учитель роз’яснює учням правила використання інтернет-ресурсів, розповідає про авторське право, про плагіат, про існуючі стратегії проти плагіату. Після роз’яснювальної бесіди учитель пропонує учням адреси веб-сайтів , на яких вони могли б знайти літературу, та провести оцінку цих веб-сайтів за допомогою Контрольного списку для оцінки веб-сайтів. Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого створюють презентацію за своєю темою. Під час вивчення навчального матеріалу всі три групи на основі аналізу змісту п'єси (укладають таблицю цитат з коментарями )досліджують причини духовної деградації Герасима Калитка через призму відношень до оточуючих. 1 група - ставлення до себе, 2 група – ставлення до своїх рідних (стосунки з членами родини) 3 група – ставлення до робітників (наймитів) 2.Представлення результатів. Представники інших груп ставлять проблемні питання. Дослідники відповідають. Разом вибудовують інформаційне ґроно. На рефлексивно - оцінювальному етапі групи моделюють «Дерева рішень»: Проводяться тестові завдання, деякі учні виконують роботу на картках ,повторне анкетування. Завершилася робота над проектом. Учитель оцінив роботу учнів. Однак варто оцінити власну діяльність у ході роботи над проектом: що вдалося, що ні, що необхідно зробити для того, щоб ком’ютерні технології допомогли покращити навчання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іванова Антоніна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури, українська мова та література

Навчальний заклад

Шарівський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ"

Місто\село, район, область

село Шарівка, Олександрійський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10.13-08.11.13

Місце проведення тренінгу

КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна