Портфоліо "Сценічна історія п'єси Мольєра "Міщанин-шляхтич"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Ж.Б.МОЛЬЄР. КОМЕДІЯ "МІЩАНИН-ШЛЯХТИЧ"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика,українська література

Вік учнів, клас

8 клас,14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Сценічна історія п’єси Ж.Б.Мольєра «Міщанин-шляхтич» розрахований для учнів 8 класу.

Головним завданням є дослідження втілення образу Журдена в театральних постановках різних часів Узагальнити знання, отримані під час роботи над комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич».

Під час роботи над проектом учні повинні дослідити ,який вплив мала комедія Мольєра «Міщанин-шляхтич» на творчість українського драматурга Карпенка-Карого. Шляхом порівняння творів, показати єдність літературного процесу, пошуки різних ліній, які можуть забезпечити його цілісність. Зрозуміти духовну єдність та національну своєрідність різних літератур у культурно-історичному розвитку суспільства. Вчитися зіставляти, визначати головне, характеризувати образи, висловлювати свої думки, прищеплювати любов до сценічного мистецтва.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми. До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про віртуальне спілкування застосовується Опитувальник з теми . Окрім цього учні заповнюють в таблицях «ЗХД» Знаємо та хочемо дізнатися». В ході реалізації проекту: За допомогою Контрольного списку процесу дослідження учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність учні кожної групи оцінюють себе і заповнюють лист самооцінки. Після закінчення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють форму оцінювання Wiki-статті та блогу Учні закінчують заповнення таблиць «ЗХД». Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за Wiki-статтю.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом вчитель пропонує учням заповнити таблицю «ЗХД», для батьків та дітей створюється буклет на тему «Метод проектів». На батьківських зборах вчитель розповідає про умови проведення проекту. За допомогою Опитувальника вчитель перевіряє рівень засвоєння знань з теми. На початковому етапі роботи над проектом вчитель створює презентацію, яка допоможе учням налаштуватися на творчий лад. Напротязі першого тижня вчитель повідомляє тему проекту та ставить учням завдання для дослідження. Учням пропонується об’єднатися в групи, для того, щоб працювати над ключовими питаннями. Перед початком роботи над проектом вчитель проводить інструкцію з правил користування комп'ютером Група «Театральні критики» створюють блог , а група «Літературознавці»працює над створенням Вікі статті Уході роботи вчитель дає поради щодо використання інтернет-ресурсів, рекомендує учням певні сайти, пропонує звернути увагу на чіткість, наповнюваність даних робіт. Результатом роботи є опублікування блогу та Вікі статті

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гращенкова Наталія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Сасівська ЗЩ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Компаніївський район

Контактні дані

grashchenkova.n на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-26 лютого

Місце проведення тренінгу

КОІППО

Тренери

Буртовий Сергій Віктрович