Портфоліо "Світ навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Розділ ІІІ. "Земля - наш спільний дім". Тема 1,2 "Взаємодія людини і природи. Екологічні проблеми материків та океанів "

Ggjrserr.jpg Ggjrserr11.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учні, працюючи над проектом "Світ навколо нас", досліджують проблему, яка є актуальною на сьогоднішній день та працюють з вчителями для знаходження рішення. Вони вчаться співпрацюювати у групі, приймати власні рішення за свою групу чи проект, планувати свою роботу та розподіляти час, тобто, формулюють в собі навички 21 століття та вчаться працювати за методом проектів. Разом із цим, учні вивчають взаємодію людини і природи, екологічні проблеми материків та океанів, нададуть власну оцінку зміні природи людиною, охоронній діяльності та екологічній ситуації.

План вивчення теми

Шаблон плану вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Я планую так: можна використати вхідне оцінювання у вигляді опитування та анкетування до початку вивчення теми, щоб зібрати відомості про попередні знання учнів, обдумати, як працювати під час вивчення теми. Учні створюють дошку запитань, заповнюють перший стовпчик ЗХД, отримують спеціально розроблені Форми оцінювання і самооцінювання та контрольні списки для самоконтролю упродовж всього проекту, щоб зрозуміти, що від них очікується. Треба організовувати регулярні додаткові консультації, он-лайн консультації, листування, спілкування за допомогою соціальних сервісів, з учнями, щоб забезпечити зворотний зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та своєчасно відповідати на їх запитання. Необхідно допомогти учням навчитися оцінювати себе самим, приймати активну участь у процесі оцінювання. Для того, щоб весь час отримувати відомості щодо процесу навчання учнів, учні проходять мозковий штурм, складають Т-схему, працюють із ЗХД. Під час роботи учні мають вести щоденник або журнал обліку роботи, щоб фіксувати внесок кожного учня в своє дослідження. Можна організувати круглий стіл для проміжного обговорення теми дослідження По закінченню пишуть контрольну роботу та оцінюють свою роботу над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

На першому уроці учні знайомляться з методом проектів, темою проекту "Світ навколо нас", визначають її теоретичне та практичне значення для людей та зв'язок із реальним життям. Ця тема має не лише навчальне значення, а й виховне. Необхідно отримати Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, організувати заповнення Форми щодо збереження конфіденційності учня та Форми батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися.

Учні переглядають презентацію вчителя, визначаються з основними напрямками діяльності. Вчитель проводить бліцопитування, мозкову атаку, в результаті чого вчитель встановлює рівень первинних знань, умінь і навичок. Учні заповнюють перший та другий стовпчики ЗХД. Учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти за час виконання проекту.

Учні об’єднуються в 3 групи (за жеребкуванням). Кожна група складає план своєї діяльності, учні розподіляють ролі та завдання (якщо треба, вчитель допомагає їм), що виконують різні члени групи.

1 група - досліджує питання природних ресурсів та природокористування, ведуть записи, нотатки, готують проміжні звіти, публікують своє дослідження на сторінці спільного групового блогу.

2 група - досліджує проблему забруднення довкілля (забруднення повітря, води, ґрунтів, радіоактивне забруднення, райони екологічного лиха), результати дослідження публікують на сторінці блогу.

3 група - знаходять способи розв'язування екологічних проблем, результати публікують на своїй сторінці спільного блогу.

Разом із тим, вчитель весь час надає консультації з питання того як людина змінює своє життя, як її господарська діяльність впливає на екологію. Учні на початку роботи над проектом отримують контрольні списки для самоконтролю своєї роботи та форми оцінювання, щоб мати уявлення щодо того, як буде оцінюватися їхня робота, за якими критеріями (форма оцінювання блогу, форма оцінювання комп'ютерних робіт, форма оцінювання виконання групового завдання та ін.). Всі ці форми та контрольні списки надаються сайтом оцінювання, щоб допомогти вчителям організувати об'єктивне оцінювання учнів.

Учні весь час підлягають оцінюванню, працюють із таблицею ЗХД, ведуть нотатки, спілкуються між собою за допомогою соціальних сервісів, шукають необхідну інформацію та ілюстрації в бібліотеці школи та в Інтернеті. Учитель під час роботи над проектом виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи.

Наприкінці проекту учитель проводить з учнями тестування та організовує захист дітьми своїх проектів, запросивши для цього адміністрацію, консультантів із старших класів, батьків та зацікавлених осіб. До уваги запрошених пропонується блог, де висвітлена вся робота учнів над проектом. Учні подають заповнені форми оцінювання та підраховується загальна кількість набраних балів, виставляється оцінка.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Звєрєва Євгенія Андріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та світової літератури

Навчальний заклад

Гейківська СЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ранній ранок Криворізького району Дніпропетровської області

Контактні дані

evgeniy.zvereva@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 18 березня по 30 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Христофорівська СЗШ

Тренери

Хуторна Вікторія Анатоліївна