Портфоліо "Подорож у світ Артура Конан Дойла"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Подорож у світ Артура Конан Дойла

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: світова література. Другорядні предмети : географія, художня культура.

Вік учнів, клас

7 клас,11-12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні за групами готують повідомлення про життєвий і творчий шлях Артура Конан Дойла .У ході свого повідомлення зазначають відомі твори письменника , особливості їх написання , розкривають сутність поняття "детектив", "метод дедукції", розповідають про втілені образи літературних героїв письменника у творах мистецтва (театр,кіно), представляють особливості детективного жанру ,знайомлять із музеями письменника та його літературних героїв .

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

План оцінювання

Оцінювання учнів буде здійснюватися на всіх етапах проекту,включаючи проміжне оцінювання. Оцінюється вся діяльність учнів: кожного – зокрема та всієї групи взагалі. Оцінюються попередні нотатки учнів,дібрані списки літератури, веб-джерела, міні-презентації,які демонструються учнями , ілюстрації до творів. Оцінка виставляється також за власні ілюстрації, інсценізацію за творами. Діяльність учнів скеровують на згуртовану роботу в групі,яка забезпечить кінцевий результат . Оцінювання учасників груп здійснюється як самим вчителем,так і учасниками груп шляхом самооцінювання. З метою злагодженої роботи учні мають змогу обмінюватися порадами щодо роботи з матеріалом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель виявляє попередні знання учнів з теми шляхом бесіди. На початковому етапі роботи учні можуть підготувати невеличку презентацію, дібравши епізод із екранізації твору чи його уривку,можливо ілюстрації.

За тиждень до початку роботи над проектом учитель знайомить учнів із методом проектів за допомогою публікації та визначає тему проекту, його цілі та завдання для груп. Він створює власну презентацію ,демонструючи її на вступному уроці. Визначає обізнаність учнів з теми шляхом опитуваннята можливості працювати у групах( володіння навичками роботи на комп’ютері, дозволи батьків). Педагог визначає ключові поняття теми та готує для себе і учнів інструментарій: пам’ятки,схеми. Обговорює з учнями план роботи,проводить опитування "Твої очікування від проекту" ,акцентуючи увагу на кожному етапі роботи. Рекомендуючи використовувати інтернет-ресурси, педагог знайомить учнів із правилами роботи за комп'ютером.

На підготовчому етапі роботи учні добирають літературу, готують повідомлення,на основі інструкції створюють вікі-статтю проекту "Шерлок Холмс - людина,яка ніколи не жила...", досліджують розвиток детективного жанру.На основі зібраного матеріалу створюють міні-презентацію.Роботу учнів учитель оцінює за допомогою таблиці ЗХД, а вікі-стаття оцінюється згідно критеріїв оцінювання окремих результатів. Під час основного етапу роботи діяльність учнів спрямована на з’ясування характерних ознак детективу, виявлення особливостей сюжету і композиції творів письменника, розкритті значення прийому «розповідь у розповіді», характеризуючи образи персонажів творів, порівнюють екранізації творів сучасного періоду із попереднім.На цьому етапі учитель може використати для з'ясування розуміння тексту твору, який вивчається, щоденник подвійних нотаток.

На підсумковому етапі учитель проводить письмове опитування ,тестування. Вчитель пропонує учням контрольний список питань до рефлексії в кінці проекту.Учні презентують власну роботу у вигляді презентації. На кожному етапі роботи учні мають змогу оцінити власну траекторію розвитку шляхом листа індивідуальної роботи у проекті. По завершенню проекту в рамках Тижня російської мови та світової літератури учні можуть на загальношкільному рівні представити проект із подальшим обговоренням . Учні матимуть змогу здійснити самооцінювання , обговорити труднощі та визначити подальші шляхи роботи над проектами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Крупченко Марина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури, світової літератури

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання №33 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"

Місто\село, район, область

Кіровоград

Контактні дані

081154@ukr.net

marinakrupchenko@gmail.com

(0522)224693

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 лютого - 01 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

КОІППО імені В.Сухомлинського

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович