Портфоліо "Казка кличе нас у мандри.Українська народна казка "Ох"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Казка кличе нас у мандри. Українська народна казка «Ох»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Інформатика.

Вік учнів, клас

10-12 років. 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розроблений для учнів 5 класу з навчального предмету «Українська мова та література» для теми «Казка кличе нас у мандри. Українська народна казка «Ох», на вивчення якої чинною програмою передбачено 1 година. Робота над проектом передбачає дослідницьку діяльність учнів, формування у них вмінь і навичок аналізувати, порівнювати, співставляти, проводити паралелі з життям. Результатом проекту стане WIKI-стаття із результатами дослідженняучнівська презентація.

План вивчення теми (вставити файл)

Відкрити план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота над проектом передбачає три етапи: початковий, основний, підсумковий. На початковому етапі оцінюється добір учнями відповідної літератури, дібраний текстовий матеріал, записи, дібрані запитання за темою евристичного й аналітичного спрямування, письмові творчі роботи, такі як: стилізації, роздуми. На основному етапі роботи оцінюється перший варіант роботи над проектом: дібрані ілюстрації, текст, розташування тексту й ілюстрацій на слайдах, колір, шрифт, загальний вигляд, виступи учнів, підготовлені ними творчі роботи. На підсумковому етапі учні представляють створену презентацію, яка й оцінюється. Після завершення проекту учні презентують свої роботи. Таблиця ЗХД[1](оцінювання навчальних потреб учнів) Оцінювання вікі-статті[2] Оцінювання презентації[3] Форма для опитування учнів [4] правила роботи з комп'ютером

Діяльність учителя і учнів

Перед початком роботи над проектом учитель створює буклет про метод проектів і представляє його батькам, також демонструє учням презентаціювчительська презентація, в якій чітко окреслює мету проекту, повідомляє про те, які групи будуть діяти, окреслює завдання для кожної групи, надає відповідні консультації, представляє облік матеріалів до проекту. Дає рекомендації за необхідності, визначає кінцевий термін представлення проекту. Також учитель готує картку обліку матеріалів проекту. Учн іоб’єднуються у дві групи: дослідники(готують вікі-статтю), літературознавці (презентацію)літературознавці (презентацію). Діяльність учнів. 1. Досліджують шлях перевтілення сина-ледащо до парубка, здатного перетворюватися на тварин. 2. З’ясовують, хто допомагає батькові упізнати сина. 3. Визначають, хто з героїв чинив по-доброму, а хто – навпаки. 4. Пояснюють вчинок батька, коли він заради 2 рублів продав коня(свого сина) з недоуздком. 5. Визначають персонажів, які допомагали синові, складають таблицю. 6. Порівнюють образи сина та Оха (інформаційне гроно)[5]. 7. Підбирають прислів’я та приказки про добро. Презентують виконану роботу в класі на уроці української літератури.У ході роботи вчитель: - дає поради щодо використання Інтернет-ресурсів; - рекомендує учням використовувати певні сайти. До початку проекту вчитель знайомить із методом проектів не лише учнів, а й батьків, беручи їхній дозвіл на використання дітьми Інтернету. Учитель проводить опитування щодо виявлення цікавості учнів до теми та рівень їхньої обізнаності, картку обліку матеріалів до проекту[6], картку оцінювання навчальних потреб учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віта Наумушкіна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

Село Софіївка Компаніївського району Кіровоградської області

Контактні дані

naumushkina.vita@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "навчання для майбутнього", Кіровоград

Дати проведення тренінгу

28.10-08.11.2013 рік

Місце проведення тренінгу

м.Кіровоград КЗ КОІППО

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна