Портфоліо "Земля - наш спільний дім"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Земля – наш спільний дім

Buklet proekt.jpg Buklet proekt 1.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Вік учнів, клас

11-12 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект з географії для учнів 7 класу. Під час роботи над проектом « Земля – наш спільний дім» учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується природи і господарської діяльності людини в розрізі зазначеної теми, нададуть власну оцінку зміні природи людиною, охоронній діяльності та екологічній ситуації.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Учні перед початком роботи над проектами заповнюють таблицю З_Х_Д, астоціативний кущ, Т-схему та бліц опитувальник для того, щоб визначити навчальні потреби учнів та продумати, як забезпечити учнів інформацією. Кожен учень заповнює учнівський план проекту за допомогою форми, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Спостереження за роботою учнів та заповнення вчителем Щоденника спостережень дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати свій блог. По закінченню роботи над проектом учням пропонується відповісти на кілька запитань з файлу Опитувальник та заповнити таблицю. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за демонстрацію з тієї ж Форми оцінювання з балами і учнівських таблиць та висновків до завдань.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель знайомить учнів з презентацією «Земля – наш спільний дім», після чого проводить дискусію щодо того, як людина змінює своє життя, як її господарська діяльність впливає на екологію. Проводить з учнями бліцопитування для узагальнення знань, якими вони володіють. Ознайомивши учнів з наслідками господарського впливу людини на природу материків, вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які вони отримали. Ще до початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет. Окрім всього необхідно отримати Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, організувати заповнення Форми щодо збереження конфіденційності учня та Форми батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Учитель формує 3 групи учнів, формулюючи перед ними завдання;виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією щодо екології як науки, розвитком екологічних знань, природоохоронною роботою, наслідками нераціонального природокористування ( відповідно до навчального плану цієї теми) Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Кожен учень виконує вправу щодо оцінювання сайту за Формою оцінювання сайту. Виконання цієї вправи дасть можливість учням навчитися більш критично ставитися до будь-якої інформації, перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі, користуються Контрольним списком планування проекту. При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів Наприкінці проекту учитель проводить з учнями тестування та організовує захист дітьми своїх проектів. Після того як кожна група презентує результати своєї роботи провести «круглий стіл» за такими питаннями: Забруднення атмосферного повітря Забруднення вод та грунтів. Забруднення радіоактивними речовинами. Природокористування. Провідні міжнародні організації з питань охорони природи. Методи та прийоми, які будуть використані під час роботи над проектом:

• Інформаційно – рецептивний:

а) словесний: виклад інформації, пояснення, бесіда;

б) наочний: матеріал, комп’ютерні презентації, фільми;

в) практичний: робота над схемами

• Проблемно – пошуковий:

а) аналіз та синтез знайденої інформації

б) постановка проблемних питань, пошук відповідей на них;

б) формулювання висновків

• Практичні

а) виконання практичної роботи;

б) підготовка комп'ютерної презентації;

в) виконання завдання дослідницького характеру.

• Комунікативні

а) презентація відповідей;

б) обговорення знайденого матеріалу в групах

в) індивідуальні виступи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Віталіївна Іванова

Фах, навчальний предмет

Заступник директора з НВР

Навчальний заклад

Гейківська СЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Ранній ранок Криворізького району Дніпропетровської області

Контактні дані

ivv2708@gmail.com

Відомості про тренінг

Проходить у другій половині дня

Дати проведення тренінгу

З 04 лютого 2013 року по 16 лютого 2013 року

Місце проведення тренінгу

Гейківська СЗШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Хуторна ВІкторія Анатоліївна