Портфоліо "Загадково прекрасна та славна давнина України" 2(6)клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Загадково прекрасна та славна давнина України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Інформатика. Українська мова.

Вік учнів, клас

11 років,2(6)клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з української літератури для учнів 2(6)касу має на меті розвивати навички дослідницької діяльності. Упродовж вивчення теми «Загадково прекрасна та славна давнина України» учні будуть шукати інформацію. Учитель буде допомагати, спрямовувати засобами формуючого оцінювання. Учні досліджують, як минуле впливає на майбутнє,зокрема календарна обрядовість, замислюються над духовною спадщиною народу в межах теми. Проект завершується святом «Дванадцять місяців» за створеним сценарієм та випуском збірки пісень «Намисто».

План вивчення теми

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань упродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про народну творчість та календарну обрядовість відбувається при заповненні ними [2]таблиці ЗХД Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і за необхідності скеровувати їх навчання в потрібному руслі. Запрошуються учні використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, [3]впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. До закінчення створення презентацій призначаються спеціальні консультації, бесіди з учителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Учні можуть ознайомитися з думками та пропозиціями інших та виправити чи редагувати вже створену презентацію. Використовується Форма оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організується взаємооцінювання в групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень у роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Оцінюються учні і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Як минуле впливає на наше майбутнє? Учитель підтримує [4]самоспрямування учнів і пропонує їм форму самоспрямування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1.Учитель планує [5]проект і його реалізацію. 2.Учитель починає проект із обговорення нової теми. 3.Ознайомлюються учні з [6][7]публікацією-буклетом «ПРОЕКТ?!» 4.Діти переглядають презентацію, виконують завдання таблиці ЗХД,зрозумівши,що вони знають. Учні виконують [8]тести «Перевір себе». 5.Діти ознайомлюються з анотованим списком посилань. 6.Учитель пропонує зразок листа про [9]авторське право,вчить заповнювати лист до автора з проханням про використання його ресурсу. 7.Учні в блозі вчителя проходять навчальний тест про авторське право. 8.Для організації роботи в Інтернеті діти створюють електронні скриньки,щоб обмінюватися повідомленнями,попередньо взявши дозвіл у батьків. Учні ознайомлюються з [10]інструкцією з техніки безпеки. 9.Електронне спілкування з батьками електронною поштою чи за допомогою інших Інтернет-ресурсів для пояснення та визначення головних складових проектів. 10 Робота в групах у Чаті. 11.Створюють блоги. 12.Учні знайомляться з формами оцінювання. 13.Учитель знайомить учнів із [11]шаблоном Що я знаю,щоб вони в процесі роботи заповнювали його. Засоби діагностики досягнення навчальних цілей: 13.Опрацювавши матеріали,діти працюють у таких групах: журналісти проводять опитування у родинах,етнографи досліджують календарну обрядовість, [12]вчені-дослідники визначають обряди (отримують індивідуальні завдання), сценаристи збирають пісні для свята,статисти рахують . 14.Учні об’єднуються за індивідуальними особливостями у групи:Зима,Весна Літо. 15.Спілкування учасників проекту про хід власних досліджень у чаті і соціальних мережах. 16.Учитель проводить онлайн-консультації у SKYPE. 17.Зазначає у щоденнику спостереження, замітки щодо роботи учнів. 18.Учні кожної групи створюють ілюстративний матеріал про результати своїх досліджень. Учитель слідкує за виконанням [13]плану впроваджень. Створюють мультимедійні презентації груп. 19.Готуються до захисту свого проекту [14]кінцевого продукту) в усній формі. 20.Захист проекту із використанням презентацій та демонстративного матеріалу. 21.Учитель пропонує форму самоспрямування.Учні ознайомлюються із [15]формою самооцінювання. 22.Проект завершується святом «Дванадцять місяців» за створеним сценарієм та випуском збірки пісень «Намисто».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зуляк Галина Ярославівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Тернопільська Українська гімназія ім. І. Франка

Місто\село, район, область

місто Тернопіль

Контактні дані

galsnazuljak [et] gvail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

8.07.- 13.07.2013

Місце проведення тренінгу

ТОКІППО

Тренери

Барна Ольга Василівна