ПортфоліоБачинської О.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Первоцвіти

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, хімія

Навчальні цілі

-Що потрібно для розвитку первоцвітів? -Які з рослин є дуже рідкісними? -В який період цвіте барвінок?

Вік учнів, клас

14років,7 клас

Стислий опис проекту

Весна—найкращий час для вивчення природи. Крокуючи екологічною стежиною можна зробити багато цікавих спостережень над розвитком весняних рослин. Майже одночасно з ліщиною цвіте береза, яка також запилюється вітром. Рано розвиваються і сріблясті котики верб, які є не що інше, як тичинкові і маточкові суцвіття, добре захищені від ранньовесняних морозів білим пухнастим кожушком з волосків. Верби цвітуть трохи пізніше, запилюються комахами. Тому над золотистими сережками тичинкових квіток верб, як і над зеленувато-жовтуватими сережками маточкових квіток гудуть бджоли. Повітря навкруг верб, що цвітуть, сповнене легким медовим ароматом. Найпершими розкривають свої квітки голубі проліски. Слідом за пролісками з'являються жовті квіти первоцвіту, ніжно-лілові та жовтуваті грона рясту. Якщо обкопати грунт навколо однієї з рослинок рясту і обережно витягти її, то неважко побачити, що нижня, підземна частина її потовщена і утворює бульбу. В бульбах рясту, як і в цибулинах підсніжників та пролісок нагромаджуються запасні поживні речовини. Члени нашого екологічного гуртка пересадили цибулини проліски дволистої на територію шкільного подвір»я. Тепер ці голубі квіти ранньою весною прикрашають наше шкільне подвір»я.

Повний План вивчення теми

1. Дати ботанічну характеристику первоцвітам 2.Описати рідкісних рослин первоцвітів нашої місцевості 3. Виявити, що потрібно для розвитку первоцвітів.

Навчальні цілі

Критичне мислення і вміння вирішувати проблеми • З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей • Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень • Розуміння взаємозв’язків між системами • Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання • Вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем. Комунікативні навички та навички співробітництва • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання • Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами • Гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання Інформаційна грамотність • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. • Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації Медіа грамотність • Розуміння принципу побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик.

Опис оцінювання

Відмінно-виконані всі вимоги проекту. Добре-одна з вимог не виконана. Задовільно-виконано дуже мало завдань проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів  під керівництвом вчителя:

ДОСЛІД №1. Тема досліду: Вплив умов середовища на ріст і розвиток конвалії лікарської Варіант 1. Висаджування конвалії на затіненій ділянці. Варіант 2. Висаджування конвалії на ділянці, яка добре освітлюється сонцем. ОПИС ДОСЛІДУ Було висаджено 10 кущів конвалії в затіненому місці і 10 кущів на осонні. Протягом першого року в тіні прижилося 10 кущів і 8 кущів на осонні. На протязі наступних років було помічено, що в тіні кількість особин конвалії збільшувалася, а на сонячному пагорбі різко зменшилася. Отже, за результатами досліду можна зробити висновок, що конвалія тіневитривала рослина, погано розвивається на місцях, які добре освітлюються сонцем.

 ДОСЛІД №2.

Тема досліду: Вивчення видової різноманітності первоцвітів та можливих тенденцій до зменшення видової чисельності їх. Методика проведення спостережень Для дослідження обираємо декілька ділянок лугу чи балки площею від 1м2 до 5 м2. Спостереження проводили в період розвитку первоцвітів в березні — квітні, розпочинаємо з часу появи перших рослин. Вивчаємо їх розміри підбираючи 10-15 будь-яких рослин одного виду, величину квітки, листка. Підраховуємо кількість рослин одного виду. Дані спостережень проводимо вже 3 роки. Складаємо графіки чисельності і за їх допомогою визначають тенденції до зменшення чи збільшення досліджувальних рослин. Всі види дослідницьких робіт ілюструємо малюнками, фотографіями, схемами, гербаріями.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Бачинська

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії, біології, екології

Навчальний заклад

Плесенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Плесна, Шепетівського р-ну, Хмельницької області

Контактні дані

роб.тел.25-184

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-15.09.2012 року

Місце проведення тренінгу

Плесенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Варшавська А.Й.