Портфолио Пустової Катерини Юріївни з теми "Подорож до різних країн за допомогою казок"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Подорож до різних країн за допомогою казок"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова

Вік учнів, клас

9-10 років,4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В проекті учні подорожують по світу, щоб побачити, як різні культури впливають на розповідь про Попелюшку. Поки учні виконують вправи навчальної теми, вони читають та аналізують різноманітні версії цієї класичної казки, дізнаються більше про літературний жанр казки, досліджують дійових осіб та порівнюють, як відрізняються версії казки, коли її розповідають різні її герої та дійові особи.

План вивчення теми (вставити файл)

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Оцінювання допомагає визначити індивідуальні навчальні потреби учнів, а також забезпечити інформацію про те, як учні розуміють певні поняття та використовуватися для повторного пояснення складних понять. Забезпечене оцінювання продуктів учнівських проектів та їх виступи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Попередньо до виконання проекту Віднайти всі можливі казки з фабулою казки про Попелюшку. Скласти збірник розповідей про Попелюшку з різних культур. Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння версій розповідей про Попелюшку у різних культурах. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

Тиждень перший
Поставити учням Ключове запитання «Чи насправді буває , що «жили вони довго і щасливо?». Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з казкою про Попелюшку, чи читали вони її , а можливо переглядали фільм або мультфільм Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі в парі об’єднати їх з іншими учнями, хто знає казку. Попросить учнів об’єднатися у пари та розповісти казку один одному. Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб розповісти казку іншій парі знову. Виявиться, що вони погоджуються з змістом у певних частинах, проте їх думки про деякі інші частини казки розходяться. Це прекрасна можливість поговорити про те, як виникають казки та оповідання та як вони трактуються по-різному в усьому світі. Уточнити, що Уолт Дісней не є автором "Попелюшки", проте, його інтерпретацію ранньої версії казки Шарля Перро знає більшість з нас. Далі - читання вголос і обговорення складових елементів казки. Проілюструйте, як фантазія і реалізм відіграють важливу роль у розвитку казки. Введіть поняття «точки зору» під час розповіді казки.
Поставити Тематичне запитання «З усіх казок, що були коли-небудь написані, чому історія Попелюшки завойовувала серця багатьох поколінь і культур?». Розповісти учням, що є багато версій казки про Попелюшку в різних країнах, і що вони будуть мати можливість ознайомитися з декількома версіями. Показати учням, як використовувати закладки на яких е тексти щодо проекту, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час читання в якості моделі як використовувати запитання для зосередженості на певних поняттях, як працювати з уявними образами, робити висновки, і з’ясовувати великі ідеї під час перечитування, наприклад, казки Карибська Попелюшка або подібної корейської казки. Після читання, показати учням, як користуватися графічною схемою для казки про Попелюшку, щоб учні наочно представили ключові компоненти цієї казки. Заготуйте перелік нових і незвичних для учнів слів, особливо тих, які є важливими для розуміння інших культур. Обговоріть, як традиції, структура родини, культурне оточення, і час, в який відбуваються події казки, впливають на розповідь про Попелюшку. Використовуйте діаграму Венна для порівняння розповіді про Попелюшку (наприклад, корейської) із загальноприйнятою історією Попелюшки.

Тиждень другий

Попросіть учнів у такому ж порядку порівняти казку про Попелюшку з іншими версіями казки. Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів текстами для читання з різними рівнями складності. Для посилення розуміння прочитаного, попросіть учнів використовувати діаграми Венна для порівняння і протиставлення розповідей про Попелюшку, які вони читають, з "Історією Попелюшки" Шарля Перро. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили  мультимедійну презентацію зіставлення кожної окремої казки. Роздайте та перевірте  форму оцінювання презентацій щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями.  Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації та виставлення формальної оцінки.

Тиждень третій та четвертий

Поставте учням Тематичне запитання «Як могла б змінитися казка "Попелюшка", якби її розповідала інша дійова особа?». «Розгляньте Змістові запитання Що таке точка зору? Що таке розповідь від першої особи?». Ознайомте учнів з презентацією «Погляд на події в казках». Обговоріть різні можливі точки зору в казках. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній по одному з героїв (Попелюшка, Фея - хрещена мати, зла мачуха, зведена сестра, або принц) з казки про Попелюшку. Обговоріть поняття точки зору і те, як вона може впливати на розповідь. Повідомте учнів, що їхнім завданням буде попрацювати у групі, щоб переписати розповідь про Попелюшку з точки зору призначеного їм персонажу казки, розмістити цю нову казку у блозі або у текстовому редакторі. Ознайомте учнів з прикладом можливої учнівської роботи, наприклад, як історію про Попелюшку могла б розповісти Мачуха зі своєї точки зору (український приклад блогу, написаного від імені Мачухи*). Прочитайте казку про трьох поросят. Обговоріть, як змінилася б казка, якщо її б розповідав вовк. Крім того, обговоріть, яким чином зміниться звучання казки, якщо її розповідати голосом певного персонажу замість оповідача. Забезпечте учнів  формами оцінювання для блогів або формами оцінювання для текстів, щоб допомогти їм у написанні казки.
Нехай учні планують ідеї своєї казки, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, сценарії, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.
Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо казки, нагадайте їм про такий літературний елемент, як «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного.  Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку (надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи.
Після завершення казок і розповідей попросіть учнів створити вікі-статтю* свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть форму для опитування* для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, чи змінює точка зору сутність казки. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок, як точка зору змінює казку.

Тиждень п’ятий

Учні відвідують веб сайти про Попелюшку, щоб поділитися розповідями казки з іншої точки зору, презентувати свої ідеї. Попросіть учнів використати персонаж однієї з розповідей своїх груп для створення плакатів "Розшукується". На плакаті може бути зображений горезвісний персонаж з розповіді; або на ньому може бути зображено героя або героїню, якщо створюється плакат на тему «Шукаємо шляхи та засоби, щоб жити довго і щасливо». Плакати повинні відображати характеристики персонажів та їх вчинки, враховуючи, хто може розшукувати його або її, з вказівкою винагороди, пов'язаної із знаходженням певного персонажу. В усіх випадках, інформація на плакаті повинна ґрунтуватися на інформації з розповіді в блозі (свідчення). Переконайтеся в тому, що ви відправили учням вимоги та інструкції щодо проекту, щоб допомогти їм під час створення своїх плакатів.
Позначте місця на карті світу, щоб показати місце подій, які відображаються у розповідях про Попелюшку, які створеної учнями класу. Обговоріть, як місце, час та культура впливають на розповідь.

Тиждень шостий

Поставте Тематичне запитання «Що могло б відбуватися в сучасній розповіді про Попелюшку?». Попросіть учнів методом мозкового штурму скласти початковий список відповідей на це запитання. Разом прочитайте сучасну розповідь, наприклад «Англійські троянди» Мадонни. Потім перевірте, чи є у списку запитань, складених учнями, будь-які ідеї, які містить сучасна версія. Щоб дослідити це питання глибше, дайте завдання учням вибрати улюблений персонаж з усіх казок та історій, які вони читали. Попросіть їх розглянути, які риси персонажу можуть бути застосовані до інтерпретації «розповіді про сучасну Попелюшку»; а також запитайте, як вони могли б адаптувати риси своїх улюблених персонажів до сучасної інтерпретації розповіді. Попросіть учнів написати свої власні розповіді про Попелюшку. Для початку, роздайте графічні схеми аналізу героїв твору, щоб допомогти учням глибше зрозуміти такого героя.
Продемонструйте, яким чином схема може сприяти процесу створення розповіді. Деяким учням можуть знадобитися додаткові інструкції та вказівки, щоб допомогти їм планувати свої ідеї розповіді. Запропонуйте використання графічних схем, списків, графіків, діаграм, сценаріїв, розкадрування, техніки мозкового штурму. Спостерігайте за учнями, коли вони працюють, ставлячи запитання і створюючи короткі нотатки про досягнутий ними прогрес у навчанні. Після того як учні підготували свої розповіді, роздайте їм форму для зворотнього зв’язку, потім об’єднайте учнів у малі групи для взаємоперевірки та для отримання зворотного зв'язку. Після цього вони можуть поліпшити та доопрацювати, уточнити свої розповіді, використовуючи пропозиції від своїх однолітків.

Підсумок

Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Чи насправді буває , що «жили вони довго і щасливо?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.

Можливе додаткове продовження проекту

Наприкінці четвертого тижня зверніться до місцевої книгарні, де автори опублікованих книг проводять презентації та дають автографи а також читають свої твори. Дізнайтеся, чи персонал книгарні погодитися на те, щоб провести вечір одного письменника для вашого класу. Допоможіть персоналу книгарні, попросивши учнів завершити брошури про себе та казки, які вони писали. Запросіть батьків і інших членів спільноти взяти участь у заході.

Попередні навички Вміння користуватися текстовими програмами Вміння користуватися Інтернет - ресурсами Навички роботи з файлами Диференціація навчання

Учні з особливими потребами Здійснити зміни щодо організації навчального середовища в класі, рекомендовані в учнівських характеристиках та особових справах Використовувати групи взаємодопомоги, прикріпити учнів з особливими потребами до учнів-консультантів Надавати письмові та усні інструкції різними способами. Вести роботу з підтримкою з боку батьків або ще одного вчителя чи вихователя Забезпечувати учнів створеними вчителем шаблонами для полегшення роботи. Забезпечувати позитивні коментарі та надання підтримки учням, які стараються та виконують завдання

Обдаровані/талановиті учні Попросіть учнів створити хронологію казок про Попелюшку в усьому світі. Попросіть учнів спрогнозувати, як історія про Попелюшку буде розвиватися в 2025 році і описати майбутнє Попелюшки для різних культур. Запропонуйте учням створити мультикультурний настінний розпис Попросіть учнів написати есе на тему, чому жодна з розповідей про Попелюшку не є правдивою

Учні, що не є носіями мови Попросіть учнів поділитися розповіддю про Попелюшку за традиціями їх рідної культури Використання груп взаємопідтримки. Використання візуальних засобів і ілюстрацій для поповнення словникового запасу і розуміння. Заохочення підтримки від учнів земляків, які краще володіють державною мовою Додаткова інформація

Ця навчальна тема розроблена вчителем, який був учасником програми Intel «Навчання для майбутнього». Цей опис був доповнений та вдосконалений групою викладачів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пустова Катерина Юріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови у початкових класах

Навчальний заклад

МУВК № 49 " Надія "

Місто\село, район, область

м. Макіївка, Гірницький р-он, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

квітень 2014 р.

Місце проведення тренінгу

м. Макіївка

Тренери

Козубенко Олена Іванівна