Портфолио Галерея жіночих образів Шевченківських творів у музиці, живопису та кіномистецтві"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Галерея жіночих образів Шевченкових творів у музиці, живописі, кіномистецтві
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний предмет - українська література.
Тема: Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка («Катерина», «Наймичка», «На панщині пшеницю жала...», «Марія», «У нашім раї на землі…» та ін.)
Додаткові предмети: інформатика, світова література.
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект проводиться у 9 класі, за програмою «Нова українська література.Т.Шевченко». Учні працюють в групах, де розподілені ролі. Під час підготовки проекту кожен учень, згідно своєї ролі, готує інформацію та реалізує її в проекті. Діти виконують пошук,аналіз,систематизацію,відбір необхідної інформації,компонування на слайдах,обирають спосіб презентації проекта,розподіляють ролі,планують роботу по створенню проекта. Результатом роботи учнів може бути презентація,буклет,сайт або блог з даної теми, видеофільм
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи пропонується буклет Для учнів прометод проектів, проводиться опитування учнів щодо знань з цієї галузі, після опитування проводиться аналіз відповідей та визначаються навчальні потреби. Протягом всього періоду виконання проекту проводяться консультації, якщо виникають суперечливі моменти або необхідна допомога в плануванні діяльності, отримання пропозицій для подальшого вирішення питань, проводиться взаємоопитування та взаємооцінка, учні рецензують відповіді однокласників. Кожна група має контрольний лист оцінювання проекту,форму оцінювання презентації. По завершенню проекту кожна група повинна його презентувати. Оцінюється продукт проекту,групова робота, відбувається само та взаємооцінка.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Крок 1.Робота над проектом почалася з перегляду й обговорення учительської презентації, з’ясування напрямків роботи, складання плану впровадження проекту та створення творчих груп відповідно до індивідуальних здібностей учнів класу. У класі були утворені групи: «Біографи», «Літературознавці», «Ілюстратори» та розподілені обов’язки між членами груп. Робота учнів була направлена на пошук матеріалів до проекту,оброблення інформації, виконання дидактичних завдань Запропоновано шаблон презентації для учнів.
Крок 2 Протягом всього етапу виконання проекту учні отримують консультацію, постійно працюють з таблицями «ЗХД», здійснюють взаємооцінку, щоб стати незалежними в управлінні своїм навчанням, щоб практикувати навички конструктивного зворотного зв'язку.
Крок 3 У заключній частині проекту учні використовують форми оцінювання співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навички, для оцінювання власного просування до поставлених цілей і для формулювання нових.Кінцевий продукт - учнівська презентація.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Широколав Вікторія Геннадіївна
Фах, навчальний предмет
Українська мова та література
Навчальний заклад
Амвросіївська ЗОШ 1-3 ступенів №4 Амвросіївської районної ради Донецької області
Місто\село, район, область
м.Амвросіївка, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
03.06.2013р.-07.06.2013р.
Місце проведення тренінгу
Амвросіївська ЗОШ 1-3 ступенів №4 Амвросіївської районної ради Донецької області
Тренери
Близниченко Ася Вікторівна