Поради батькам учнів щодо вивчення англійської мови у початковій школі

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можливість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо організувати домашні уроки англійської мови. У цьому вам допоможуть декілька порад.

1. Пам’ятайте, що мотивація є рушійною силою у будь-якому починанні. Проте, як же зацікавити малюка, який не розуміє доцільності вивчення англійської мови? Тут вам стане у пригоді ігрова діяльність, організована у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба, бажання та інтерес висловлюватись англійською мовою.

2. Перегляньте разом мультфільми з англійським героями, розпитайте, які з них дітям сподобались. Виберіть улюбленого персонажа та купіть іграшку або зробіть аплікацію улюбленого героя. Поясніть малюкові, що він спілкується та розуміє тільки англійську Тому прийдеться вивчити дещо на його рідній мові. В словниковомузапасі дитиниз’являться назви предметів гардеробу, чим іграшку годувати, плюс різнідії (стрибати, спати).

3. Значну увагу приділіть фонетичній розминці. Як перед фізкульттренуванням необхідно розім’ятись нашим м’язам, так і до розмови на іншій мові важливо підготувати язик. Нехай дитина повторює за вами іноземні звуки. Ось наприклад: заспівати, як пташка — [vi]- [vi] -[vi]; заку-вікати, як маленьке порося — [wi]- [wi]- [wi]; загарчати, як ведмедик або собака — [r — г — г]; зашипіти, наче змія [s — s — s] і таке інше. Розвивайте фонематичний слух ваших

4. Якщо ви володієте достатнім словниковим запасом, то у повсякденному житті є безліч можливостей створити ігрове середовище. Особливи ефективним є використання рольових ігор.

5. Розвивайте пам’ять малюків, вивчаючи англійські пісні та вірші. Особливо легко запам’ятовуються короткі вірші - римування, які є дуже корисними для закріплення мовленнєвих зразків.

6. Інколи поза заняттями говорітьщо-небудь на іноземній мові. Без перекладу. Наприклад, «Якийсонячний день» чи «візьми тарілку» (протягуючи руку). Спочатку по інтонації і жестам, а пізнішевже по словам дитина навчиться вас розуміти.

7. Суботу чи неділю можна оголосити Днем Особливих Дотиків. Все, до чого торкаєшся, повинен назвати на англійській мові. Інакше речі брати не можна. Правила поширюються на всю сім’ю. Якщо тато чи старший брат не знає цієї мови, нехай запитує у юного поліглота. Як варіант, заснувати правило: замовляти, що сьогодні приготувати на вечерю, можна лише на англійській мові.

8. Зверніть увагу на твердження "успіх породжує успіх". Не бійтесь перехвалити свого малюка адже він так потребує вашої підтримки,похвали та захоплення. Ніколи не навішуйте на синачидонькуярлик: «Ти не здібний».

9. Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у виглядігри. Нехай дитина буде вашим учителем якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у тіігри, якібули на уроці.

10. Якщо у дитини труднощі у вимові, проконсультуйтесь у вчителя. Якщо дитина погано запам‘ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам'ятовування інформації.

11. Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.

12. Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.

13. Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині майже будь-якої професії.

14. Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу дитині вдома