План проекту "Дружні дроби"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Дружні дроби

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Звичайні дроби

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Учні будуть досліджувати основну властивість дробу, ділячи шоколад та яблука, в кінці дійшовши до того, що із збільшенням або зменшенням чисельника і знаменника дробу на одне і теж натуральне число, величина дробу не зміниться.

Робота над проектом дозволяє розвивати в його учасників аналітичне й творче мислення, спеціальні (математичні) і загальнавчальні вміння. Об'єкт вивчення - звичайний дріб, її властивості, історія й можливості застосування в різний галузях науки й життя людини. Важливим результатом проектам є розуміння учнями простоти, краси й важливості звичайних дробів. Даний проект є не тільки інтеграцією навчальних дисциплін, досліджуваних в 6 класі, але й пропедевтикою наук, досліджуваних пізніше (хімія, фізика). Всі результати досліджень представляються у вигляді: -вікі-статей -блогу -презентацій

Повний План вивчення теми

мій план проекту

Навчальні цілі

Проект спрямований на засвоєння основної властивості звичайного дробу та на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення, уміння аналізувати, класифікувати, порівнювати. Учні зможуть виконувати вправи, що передбачають застосування основної властивості дробу. Проаналізують застосування математичних знань в житті. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці З-Х-Д . Під час заповнення та ведення свого блогу , який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу . Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника . Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють питання – «Чи з’їмо ми все порівну?», та презентують свою презентацію.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Спочатку учні пригадують за допомогою вчительської презентації поняття звичайних дробів, правильних та неправильних дробів, пригадують правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, знаходження суми й різниці мішаних чисел. Далі розглядають ситуацію:

 «До Петрика в гості прийшли двоє друзів. Для них мама спекла пиріг і поділила його на 3 рівні частини, розраховуючи, що кожний хлопчик з'їсть 1/3 пирога. Але їм здалося, що порції надто великі, і вони поділили кожну порцію на дві рівні частини.

 Однак пиріг був таким смачним, що хлопчики врешті-решт з'їли по два куски. Таким чином, кожний з них з'їв по 2/6 пирога. Як це пояснити?» А потім на практиці, ділячи шоколад, яблука, підходять до основної властивості дробу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Левченко

Фах, навчальний предмет

учитель математики та інформатики, математика

Навчальний заклад

Теплицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Місто\село, район, область

Теплик, Теплицький район, Вінницька область

Контактні дані

Kira1Olga@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16-22 липня 2012

Місце проведення тренінгу

Вінниця

Тренери

Пойда Сергій, Шевченко Ілона