Педрада тренінгу 23.03.2013.Синельникове.Модуль6

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група. Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Ризики для дітей:

Умовно розподілили загрози та ризики на 3 групи, які виникають в наслідок

1. Розміщення на сайтах матеріалів, які можуть сприяти небажаним контактам, та, як наслідок, стати причиною для переслідувань.

2. Користування «небезпечною» інформацією, яка не перевірена або має аморальний зміст.

3. Он-лайн спілкування в образливій, грубій формі.

Шляхи вирішення даної проблеми:

Для вирішення цих проблем необхідно співпрацювати з батьками - вони допоможуть контролювати інформацію, яка розміщується дитиною,сприятимуть вихованню етики спілкування у мережі. В свою чергу вчителю бажано потурбуватися про список сайтів, на яких не розміщено злоякісних матеріалів.

Ризик для фізичного та психічного здоров'я дитини: негативний вплив на зір, нервову систему,компютерна залежність, розвиток агресії.

Вирішення: встановити сервер, який блокує доступ до небезпечних сайтів, контроль з боку батьків2 група. Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Для того,щоб забезпечити безпечну роботу учнів в Інтернеті треба встановити правила користування Інтернетом. Для цього треба отримати письмову угоду від батьків учнів,яка повинна бути підписана учнем,батьками учня ,вчителем,але цього недостатньо,треба встановити контроль ще зі сторони керівника проекту,керівника групи. Правила користування Інтернетом треба встановлювати з самого початку доступу дитини до Інтернету.

Для безпечної роботи потрібно заборонити та заблокувати деякі сайти.

3 група. Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?

Так можна, можна вивчати список відвіданих сайтів (за умови, що дитина не має доступу на їх редагування).Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 18 березня - 30 березня 2013