Педрада Модуля 6. Безпечне та відповідальне використання Інтернету
• 1 група (Мирнінко І., Тюпа А., Білецька В.). Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.
Загрози та ризики Інтернету для учнів. Можливі шляхи вирішення проблем
Відповідь: Негативний вплив на формування особистості: недостатність живого спілкування; віртуальне життя; відвідування сайтів із небажаною інформацією (насилля, порно, расова, релігійна, гендерна дискримінація); реклама. Ризик для психічного та фізичного здоров'я: негативний вплив на зір та осанку; компютерна залежність; розвиток агресії під дією відповідних комп'ютерних ігор; аудіо-наркотики; "тунельний синдром" (проблеми з правою рукою). Ризики для життя: небезпечні знайомства ; непристойні пропозиції; заманювання в секти та сумнівні угрупування. Матеріальна шкода : участь в онлайн-біржах; грошові витрати на придбання персонажів комп’ютерних ігор; нанесення шкоди комп’ютеру (віруси, програми-шпіони тощо. Можливі шляхи вирішення проблем: просвіта учнів.
• 2 група (Захар О., Ліскович О.). Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.
Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу?
Якщо вчитель організовує роботу учнів в проекті, то він повинен потурбуватися про безпечну роботу учнів в мережі. Можна підготувати інструкції учасникам проекту щод безпеки в Інтернеті, скористатися навчальним матеріалами сайтів з безпеки в Інтернеті для учнів та батьків (наприклад, Он-ляндія, Разбираем Интернет). До цієї роботи потрібно залучати й батьків, адже більшість батьків не знають, що робить їх дитина за комп'ютером, які ризики для неї існують в Інтернеті. І починати цю роботу потрібно ще до того моменту, дитина вперше потрапляє в Інтернет.
• 3 група (Мироненко І.,Пінюгіна К.). Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?
Оцінювання знань та вмінь учнів з безпечного використання Інтернету необхідно здійснювати, тому що це сприяє:
1. Підвищенню рівня знань учнів про можливості використання мережі Інтернет. 2. Підвищенню рівня знань учнів про основні небезпеки при використанні мережі Інтернет. 3. Засвоєнню дітьми правил безпечного використання Інтернету. 4. Формуванню навичок оцінки небезпечних ситуацій при використанні мережі Інтернет. 5. Підвищенню рівня обізнаності про можливості вирішення неприємних і небезпечних ситуацій, які можуть виникнути в результаті використання Інтернету. 6. Формуванню алгоритму дій у разі виникнення неприємних і небезпечних ситуацій.
Оцінювання можна здійснювати за допомогою анкетування, он-лайн опитування, під час проведення рефлексії заняття.