Педрада. Модуль 6. Фастів, ЗОШ №7, Київська обл. 04.06.2014
1 група
Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.
Загрози та ризики в Інтернеті для учнів:
- незаконний контент;
- неналежний контент;
- шкідливі програми;
- спам;
- кіберпереслідування;
- незаконний контакт.
Шляхи вирішення проблем:
- захист устаткування та інформації;
- пошук та збереження для дитини безпечних сайтів;
- блокування для дитини доступ до сайтів, які містять матеріали, визначені як небезпечні;
- дотримуватись загальноприйнятих норм спілкування;
- створюйте резервні копії важливих файлів.
2 група
Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді. Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді. Невміння працювати з комп’ютером і орієнтуватися в інтернет-про- сторі в сучасному суспільстві можна порівняти з невмінням писати й читати. Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку. У кіберпросторі існує велика кількість спеціальних сайтів, адре- сованих дітям різного віку. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач. Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп'ютер та інтернет більш адекватно оцінюють свої здіб- ності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.
3 група
Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?
Варто, оскільки оцінювання:
- передбачає пояснення правил безпечного користування Інтернетом;
- привертає увагу учнів до проблеми безпеки;
- формує культуру користувача;
- убезпечує від негативних наслідків ( вплив, пропаганда, знайомства, фото- і відеоматеріали тощо). Можна оцінювати, наприклад
- вербально
- заохочувати (додатковими балами або бонусами).