Педрада. Модуль 6. СШ №6

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

− Загрози:

загроза знищення здоров'я, зокрема збільшення захворювань очей, хребта, обміну речовин від статичної пози під час роботи на комп'ютері--Zelenska.ira 13:38, 26 лютого 2014 (EET)


− Шляхи вирішення:

1. Ризик для психічного та фізичного здоров'я - негативний вплив на зір та осанку - компютерна залежність - розвиток агресії під дією відповідних комп'ютерних ігор - аудіо-наркотики - "тунельний синдром" (проблеми з правою рукою) 2. Ризики для життя - небезпечні знайомства - непристойні пропозиції - заманювання в секти та сумнівні угрупування 3. Негативний вплив на формування особистості - порносайти - реклама - брак живого спілкування - відірваність від реального життя--Іра27 16:52, 17 лютого 2014 (EET) Інтернет для учнів становить багато загроз, це і вплив шкідливої інформації, легковажне ставлення дітей усіх вікових груп до розповсюдження особистої інформації. Багато дітей, найчастіше старшокласники, «просиджують» увесь вільний час у соціальних мережах, розміщуючи там свої фото, персональну інформацію, та завантажуючи на власні сторінки різні вульгарні вислови, фото і т.п. Шляхи вірішення проблем це впровадження тренінгів з безпеки дітей в Інтернеті, пам’ятки.--Matvienko1984 23:40, 24 лютого 2014 (EET)

Перш за все потрібно донести до самого учня всі правила користування інтернетом,і не забувати про постійний контроль батьків. --Віка Саржан 14:58, 1 березня 2014 (EET)

2 група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.


Найважливіше — це зробити особисту інформацію на комп'ютері безпечною, тобто захистити комп'ютер від вірусів та регулярно оновлювати програмне забезпечення. Коли мова йде про дітей, ви можете посилити безпеку за допомогою фільтрів та засобів фільтрування вмісту, які є в багатьох програмах. Пояснювати суть роботи в інтернеті дітям потрібно з першого класу, звісно для цього треба залучити батьків, адже найчастіше діти заходять до інтернету вдома. Батькам треба перевіряти сайти, на які заходять діти, контролювати час перебування в інтернеті. У школі вчителі навчать правильному користуванню інтернетом.--Свист Юлия 14:28, 19 лютого 2014 (EET)

В школах з початкових класів починають викладати інформатику, тому спершу слід ознайомити дітей не тільки з перевагами, а й небезпеками інтернету. Звичайно, робити це потрібно відповідно до вікової категорії. Але найбільше діти користуються інтернет-ресурсами вдома, тому в цьому разі про безпеку потрібно подбати батькам.Загальні поради: -нормування перебування дитини перед комп'ютером; -не встановлювати комп'ютер в кімнаті дитини; -створити список Вибраного з адресами перевірених сайтів; -застосувати функцію блокувння вікон, що спливають; -навчити дитину конфіденціальності. --Asya dzhepa 15:01, 25 лютого 2014 (EET)

3 група

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?

Варто, оскільки оцінювання: - передбачає пояснення правил безпечного користування Інтернетом; - привертає увагу учнів до проблеми безпеки; - формує культуру користувача; - убезпечує від негативних наслідків ( вплив, пропаганда, знайомства, фото- і відеоматеріали тощо). Можна оцінювати, наприклад - вербально - заохочувати (додатковими балами або бонусами)--Saakianarmine88 11:38, 19 лютого 2014 (EET)

Так,оскільки оцінювання передбачає перевірку знань. Я б використала вербальне оцінювання або проводила вікторини з безпечного використання Інтернету із заохочувальними призами, оскільки я навчаю дітей початкової школи.--Pavlyk67lena 19:38, 25 лютого 2014 (EET)