Педрада. Модуль 6. СЗШ № 54-2

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Поняття безпеки дітей в Інтернеті охоплює питання не тільки технічної (віруси і спам), але й матеріальної, психологічної, соціальної і навіть фізичної безпеки неповнолітніх користувачів мережі.Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвиткурізного виду страхів для дітей та їхніх батьків.Дорослі, не завжди маючи досвід спілкування в мережі, щонайменше, стривожені доступом своїх чад до цієї "темної, страшної мережі".Негативний вплив інтернету на учнів: переслідування, образи; психологічний тиск; шахрайство / крадіжки; екстремізм; неетична реклама; комп'ютерні віруси. Підняття комп’ютерної грамотності серед батьків дасть змогу гарантувати безпечну поведінку дітей в Інтернет мережі.--Альона Лактіонова (обговорення) 10:50, 10 січня 2017 (EET)

До переліку інтернет-загроз відносять:

Комп’ютерну залежність; Розходження між реальним «я» і своїм інтернет-образом; Доступ до небажаного контенту (дорослий контент); Інтернет-шахрайство; Зараження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням; Он-лайн насильство; І все ж комп'ютер – це наше майбутнє. Робота на ньому навчає дітей новому способу, простішому і швидшому, здобуття і обробки інформації --Наталія Михайлівна Костючик (обговорення) 10:55, 10 січня 2017 (EET)

2 група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Учні повинні користуватися вже перевіреними сайтами. Це мають простежувати як вчитель, так і батьки. Цю роботу краще починати вже з початку відвідування уроків інформатики.--Альона Лактіонова (обговорення) 10:14, 10 січня 2017 (EET)


3 група

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?


Я вважаю,що оцінювати знання й вміння учнів по безпечному використанню інтернет-ресурсів не варто, так як відстежити, як вони використовують інтернет неможливо. Діти повинні самі дотримуватись правил безпеки, окрім того при першому знайомстві дитини з комп`ютером, на дотриманні правил безпеки необхідно робити акцент батькам і вчителям. --Анна Захарова Віталіївна (обговорення) 10:34, 10 січня 2017 (EET)