Педрада. Модуль 6. Кривий Ріг 10-22 грудня 2012
Для обговорення запитань безпеки В Інтернеті треба об'єднати учасників тренінгу в три групи.
Модуль6.Група1.
Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.
Необізнаність старшого покоління з Інтернетом дає дітям можливість безконтрольного доступу до різноманітних сайтів: спілкування в соціальних мережах з небезпечними особистостями, шахрайських сайтів, сайтів, що містять непристойні відео матеріали.
Шляхи вирішення:
1) Проведення всеобучу для батьків: "Дитина в Інтернеті", "Як встановити програму-цензор", "Небезпека Інтернету";
2)Обмеження безконтрольного доступу до Інтернету для дітей, пояснити дітям необхідність Інтернету лише для спілкування та пошуку навчальних матеріалів
3)Проведення тренінгів та виховних годин "Правила безпечного інтернету", залучити учнів до конкурсу відеороликів та презентацій на тему: "Реальні небезпеки віртуального світу", випустити з учнями стіннівки "Я за безпечний інтернет".
.Модуль6.Група 2.
Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити ?Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати роботу?
Проблема безпечної роботи в інтернеті з кожним роком загострюється, оскільки щороку зростає кількість його користувачів, серед яких є і підлітки, і молодші школярі. Лише в тісній співпраці між школою і родиною, можна убезпечити дитину від шкідливого впливу інтернету.
Шляхи вирішення:
1) Необхідно провести батьківський всеобуч за участю медицинських фахівців про дотримання дитиною режиму дня та санітарно-гігієнічних норм, щодо використання комп'ютера та інших девайсів. Пояснити батькам, що багатогодинне сидіння в інтернеті не тільки підриває фізичне здоров'я дитини, а й приводить до комп'ютерної залежності.
2)Провести засідання круглого столу "Інтернет - мій друг, чи ворог?", з метою формування в учнів правил поведінки у віртуальному середовищі. На цей круглий стіл можна запросити медицинських фахівців, правоохоронців, психолога.
3)У співпраці з психологом провести анкетування з метою виявлення дітей, що знаходяться в групі ризику.
4)У співпраці з вчителем учні готуються до творчих виступів, робіт. Можна привчати знаходити відповіді на конкретні питанння, а потім давати можливість для творчості, але обов'язково - під контролем вчителя.
.Модуль6.Група 3.
Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?