Педрада.Модуль 6. Тренінг Чернівці,11-15 червня 2012 року

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Проблеми

1. Інтернет - залежність (психологічне)

2. Вплив на здоров'я.

3. Небезпека соціальних мереж.

4. Можливість отримання недостовірної інформації.

5. Свідоме порушення авторських прав.

Вирішення

1. Лімітування часу роботи з Інтернетом.

2. Працювати з перервою на рухливі вправи.

3. Необхідність встановлення довіри до іншого користувача в мережі.

4. Перевірка інформації з інших джерел.

5. Відповідальність за порушення авторських прав.

2 група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Як навчити учнів безпечної роботи в Інтернеті? Ознайомити учнів, вчителів, батьків з правилами користування Інтернетом. При безпосередній роботі нагадувати про безпеку. Розробити правила для конкретної роботи.

Хто це має зробити? Це мають робити: батьки, Міністерство, класний керівник, психолог, вчитель інформатики.

Кого можна залучати? Можна залучати cпеціалістів з IT-компаній, старшокласників для молодших школярів Ознайомлювати учнів із безпечною роботою в Інтернеті потрібно з 1 класу або з моменту першого самостійного входу до мережі

3 група

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?

Якщо ви підключаєте свій комп’ютер до Інтернету, дозволяєте іншим людям користуватися своїм ПК або використовуєте файли спільно з іншими, слід ужити заходів для захисту комп’ютера від потенційної загрози. Чому? Тому, що на комп’ютер можуть вчинити напад комп’ютерні злочинці (іноді їх називають хакерами). Напад може бути безпосередній – зловмисники проникають у комп’ютер через Інтернет і викрадають особисту інформацію – або опосередкований, коли зловмисники створюють шкідливі для комп’ютера програми.