Педрада.Модуль 6. Тренінг Городенка, ЗОШ І-ІІІ ст.№1, червень 2012

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.


Проблеми:

Психологічні

Фізичні

Фінансові

Інтернет-залежність


Шляхи вирішення:

Iнформування учнів про можливі психологічні небезпеки (жорстокий зміст, порно, секти;

Пропонувати для розв'язання ситуативні задачі;

Не надавати свої персональні (правдиві) дані, не довіряти інтернет-знайомим;

Вміти розрізняти особисту (приватну) інформацію та загальнодоступну;

Не надавати конфіденційну фінансову інформацію;

Знати, яка приватна інформація про свою сім'ю може заподіяти шкоду фінансовому благополуччю;

Мати спільні інтереси, хобі батьків та дітей. Тим самим укріплювати власну сім'ю, відволікатись від комп'ютерної залежності.

2 група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Проблеми:

Безпечна робота в мережі Інтеренет та з сучасними засобами зв'язку.

Шляхи вирішення

Проводити постійну роботу, використовуючи методи з врахуванням віку дітей, щодо безпечного користування комп'ютером, мережею Інтернет та сучасними ІКТ (мобільні телефони, скайп). При необхідності та можливості обмежувати доступ до засобів спілкування. Починати роботу з дітьми необхідно з моменту першої зустрічі дитини з комп'ютером і продовжувати надалі. Це можуть зробити батьки вдома, вихователі в садочку, вчителі в школі, викладач в інституті. На допомогу батькам та вчителям можна залучити спеціалістів з комп'ютерної безпеки, психологів, лікарів.

3 група

Чи варто/можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету? Обґрунтуйте свою відповідь. Якщо ваша відповідь «так», то як і коли це можна зробити?

Проблеми

Чи варто оцінювати алгоритм пошуку інформації?

Як організувати безпечний пошук інформації дитиною в інтернеті?

Шляхи вирішення

Оцінювати сам пошук не треба, адже це творча робота кожного учня, і не можливо виробити один алгоритм пошуку інформації. А якщо і оцінювати, то результат пошуку інформації дитиною в Інтернеті.

Ми пропонуємо використовувати фільтр пошуку. Діти вміють шукати потрібну інформацію за допомогою пошукових серверів, але вони не завжди знають, як запобігти появі в результатах пошуку посилань на всі види невідповідного вмісту. Саме тому слід використовувати власний пошуковий фільтр, який виключає непідходящі посилання з результатів пошуку. Для встановлення більш високого рівня фільтрування для всіх пошуків можна скористатися засобами контролю безпечного пошуку Safe Search на сторінці.