Педрада.Модуль 5. Тренінг с.Тишківці, ЗОШ І-ІІІ ст., червень 2012

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група Яким чином я переконаюсь, що мої учні досягнуть вимог державних освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні я буду використовувати відкриті завдання і метод проектів? Проблеми: Учні не завжди можуть самостійно виділяти основні питання-відповіді за відповідною темою. В процесі діяльності учні можуть втрачати бажання до навчання. Рішення: Вчителю потрібно створити відповідну проблемну ситуацію у якій постійно наштовхувати учнів у потрібному напряму, власне на вивчення матеріалу за програмою та на формування навичок 21 століття. Вчитель за допомогою формуючого оцінювання робить акцент на основні понятті теми відповідно до державних стандартів та програми. Вчитель постійно відслідковує хід діяльності учнів, використовує різні підходи до викладання матеріалу, шукає шляхи стимулювання учнів, вказує на області використання знань у житті учня, людства. Вчитель активізує навчально-пізнавальну діяльність учнів засобами ІКТ.

2 група Якщо учні самостійно управляють своїм навчальним процесаом, визначають напрямки свого навчання, то як я маю пересвідчитись у тому, що вони отимують при цьому знання та вміння, необхідні для 21 століття?

Проблеми: Зміст спланованих учнями досліджень не відносяться до змісту навчального матеріалу. Шляхи вирішення Вчитель повинен дати чітку початкову установку на діяльність учнів. Скласти та запропонувати контрольні списки по видах діяльності. Спостереження та спрямування діяльності учнів в процесі роботи над темою. Перевірка та контроль діяльності учнів на всіх етапах роботи. Сплановані учнями дослідженя не відповідають знанням та вмінням необхідним для 21 століття. 3 група Як мені забезпечити об'єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у малих групах при виконанні проектів? Проблеми Об'єктивність оцінювання кожного учня при роботі у малих групах. Способи фіксації результатів спільної роботи в групах. Шляхи вирішення Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як доповіді, есе, презентації, художні виступи тощо, дозволяють учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання. Інші способи довгострокового оцінювання, такі як портфоліо і конференції, дають вчителям та їх учням можливість збудувати зв'язки між проектом, різними галузями знань та індивідуальними цілями. Вони допомагають учням оцінити свої знання, отримані за певний період часу, а вчителям - отримати дані для довгострокового планування навчальної діяльності учнів. Результат спільної роботи можна зафіксувати у вигляді моделі(схеми, малюнка), алгоритму дій, словесного формулювання. На початку освоєння процедури представлення результату задається один із способів його фіксації (найчастіше це модель). Важливо привчити дітей оформлювати результати роботи чітко й охайно, орієнтуючись на те, щоб бути зрозумілими іншим. Подання результатів на окремих аркушах та використання електронних опитувальників дає змогу заощаджувати час уроку і робить обговорення динамічнішим, створюючи можливість групування й перегрупування способів (варіантів) розв’язання.