Педрада.Модуль 5. Снятинська ЗОШ
1 група.
Якщо учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, то як я маю пересвідчитись, що вони отримують при цьому передбачені програмою знання та вміння?
В запропонованому запитанні, коли учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, виконують всі запропоновані їм завдання і при цьому отримують наперед передбачений результат, то я можу пересвідчитись, що вони отримали при цьому передбачені програмою знання та вміння. Щоб бачити проміжні досягнення учнів, ми вважаємо, необхідно проводити консультації і на них задавати учням контрольні запитання по темі проекту;вимагати періодичні звітипро виконану роботу.
Є різні варіанти перевірки рівня засвоєння програмового матеріалу. Я б провела проміжне тестування, можна провести "обмін думками"
2 група.
Як мені забезпечити об’єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у групах?
1.Визначити експертів серед учнів з різних видів діяльності в середині групи. 2.Розробити форми оцінювання (самооцінювання, взаємооцінювання всередині групи, оцінювання батьками учасників груп, вчителем, учнями-експертами). 3.Вчителю вести журнал спостереження за роботою учасників груп (адреси ресурсів, де діти зберігають свої наробки). 4.Контрольний список спостереження за спілкуванням учнів в середині групи у вигляді таблиці. 5.Створити блог для рефлексії. 6.Створити онлайн таблицю-контрольний лист просування по проекту, де кожна дитина відмічає своє просування. 7.Розробити тестові завдання для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів і виконання навчальних програм. 8.Для того, щоб забезпечити об'єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у групах потрібно: - у кожній групі розподілити ролі; - встановити критерії оцінювання для кожної ролі; - повідомити учнів про мінімальну та максимальну оцінку, а також об'єм роботи, що відповідає даній оцінці; - здійснювати контроль за роботою кожної групи та кожного учня зокрема; - надати можливість оцінювати роботу кожного учня учасниками своєї групи та інших груп.