Паперова фантазія

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

ПАПЕРОВА ФАНТАЗІЯ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Малярно-штукатурна справа, математика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема навчальної програми «Робота з папером та картоном».

Вік учнів, клас

9-13 років, 4 і 6 класи.

Стислий опис

Навчальний проект «Паперова фантазія» оснований на програмному матеріалі «Робота з папером та картоном» в 4 класі з предмету «Штукатурно-малярна справа» для дітей з вадами розумового розвитку. Учні знайомляться з історію виникнення паперу, його основними властивостями. Дізнаються скільки видів паперу існує, зроблять альбом «Види паперу». Ознайомляться з поробками з картону та паперу і техніками, які застосовувались при їх створенні. Самі виконають роботи в техніці квілінг, орігамі, торцювання, аплікація, витинанка. Створять презентації «Паперова фантазія», «Техніки роботи з папером», «Чудеса з газет, журналів та книжок»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після закінчення проекту учні зможуть: - Застосувати отримані знання і навички в гуртковій роботи або залучити сім’ю. - Розповісти історичні факти щодо виникнення паперу, кількості його видів. - Назвати основні властивості паперу і як їх можна використати. - Назвати основні техніки роботи з папером і як вони виконуються. Набудуть навичок використання різних видів спілкування, прийняття відповідальності за результати спільної роботи, набудуть досвіду з творчої діяльності, вміння швидко та ефективно шукати інформацію в Інтернеті, частково оцінювати її та вірно використовувати.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи перевіряю налаштування учнів на роботу над проектом (тест). Початок роботи над проектам: проводжу вхідне оцінювання для перевірки готовності учнів до подальшого процесу роботи над проектом (таблиця З-Х-Д, опитувальник) Протягом роботи слідкую за розвитком роботи над проектом (влаштовую регулярні зустрічі, консультації; роблю неформальні спостереження і занотовую цікаві випадки), щоб зберегти націленість на його виконання. За допомогою контрольних списків, нагадування та підказок, запитань для уточнення розуміння спостережень визначаю, коли і де учні потребують допомоги і додаткових інструкцій. Протягом роботи над проектом учні проводять оцінювання власної роботи (робота в групі). Для оформлення тексту в Word та роботі з Microsoft Office PowerPoint надаю інструкції. Наприкінці роботи над проектом роблю перевірку рівня знань та навичок, які вони отримали (форми оцінювання презентації, форма оцінювання виробу, рефлексія).

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1.Отримання дозволу батьків на роботу з Інтернетом.

2.На початку роботи демонструю презентацію "Паперові дива" про основні ідеї вивчення теми з метою ознайомлення з темою проекту, мотивації діяльності учнів у роботі над проектом шляхом ознайомлення з ситуацією, що є ключовою в проекті та постановки основних питань до навчальної теми. Розробляємо чіткі критерії оцінювання учнівської презентації, поробок. Діти визначають джерела отримання інформації. Пропоную їм каталог сайтів з теми проекту, які я попередньо переглянула і провела оцінку за формою оцінки сайтів(для вчителів) і пропоную учням провести таке ж оцінювання за формою оцінки сайтів (для учнів). Проводимо розподіл на групи (склади пазл) та визначаємо ролі кожного в групі: враховую диференційований підхід та бажання. Визначаємось з остаточною формою звіту.

3.На основному етапі кожна група знаходить відповідь на своє тематичне питання. І група – здійснює добір інформації, яка пов’язана з історією виникнення паперу, яким шляхом і коли він потрапив на Україну, з чого виробляють папір та які витвори мистецтва можна отримати зі звичайного папірця. Аналізує, сортує та обробляє цю інформацію, створює збірку «Зовсім трохи про папір» та збірку «Цікаві факти про папір». Робить презентацію «Незвичайний звичайний папір».

ІІ група – досліджує основні властивості паперу, здійснює добір інформації про техніки роботи з папером і розробляє інструкції роботи в деяких техніках (за вибором учнів), які оформляє в збірку «Квілінг, витинанка та дещо ще…» Робить презентацію «Техніки роботи з папером» І і ІІ групи застосовують техніки роботи з папером для виготовлення власних поробок, визначаючи для себе найбільш цікаву, таку, що може розкрити його здібності та нахили в повній мірі.

Також знаходять відповідь на питання «Як можна використати макулатуру?»

На основному етапі Інтернет-ресурси доцільно використовувати для пошуку інформації, її порівняння та систематизації, обміну даними. Для цього можливе використання програм миттєвого обміну повідомленнями.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Філіна Зоя Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання (малярно-штукатурна справа)

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

м.Костянтинівка Донецької області

Контактні дані

zoya.filina.ya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.08.12 - 17.08.12

Місце провведення тренінгу

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Тренери

Леонов Олексій Анатолійович