Палець Юлія Вікторівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Мої блоги

Блог рефлексії

Назва навчальної теми

Кобзар в очах українського народу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українське читання,образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

9 - 10 років, 4 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 4 класу і відповідає навчальній темі «Кобзар Українського народу» з предмету українське читання. Проект спрямований на закріплення та систематизацію знань з теми; розширення уявлень про особисте життя та багатогранну творчість Тараса Шевченка; осмислення духовної цінності та поетики художніх творів; поглибленні культурно-пізнавальних інтересів учнів; розвиток пам'яті, мислення, уваги, вміння робити висновки; формуванні рис успішного мовця і творчого читача з високим рівнем загальної культури, активною громадянською позицією, національною свідомістю.

Під час роботи учні будуть здобувати знання про життя та творчість Т.Г. Шевченка. Створять макет Шевченківської хатинки, альбом своїх малюнків до віршів Кобзаря, навчаться визначати українські символи, які використовував поет у своїй творчості. А виконавши дослідження з обраної теми оформлять результати у вигляді презентації, брошури або вікі-статті.. Наша подорож у світ української поезії та життя Великого Кобзаря буде незабутньою та захоплюючою!

План вивчення теми

План вивчення теми проекту

Оцінювання

Оцінювання знань проводиться у вигляді тестування на першому занятті за допомогою опитувальника та заповнення таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом знання оцінюються у вигляді ігор, розгадування кросворду, роботи з картами знань. На етапі збору інформації учні отримають форми з розробленими критеріями оцінювання презентації, публікації та блогу. За допомогою цих форм учні оцінять свої дослідження та визначать отримані бали. Також використовую прийом взаємооцінювання і самооцінювання.

Форма самооцінки

Діяльність учнів та вчителя

Етап 1. Початковий.

На даному етапі вчитель готує:

• вступну презентацію

• навчальну публікацію для учнів

• форми з критеріями оцінювання

• гру

• кросворд

• опитувальник

• таблицю ЗХД

Вступна презентація вчителя

Приблизно за тиждень до початку проекту вчитель має роздати навчальну публікацію про проект. Це робиться для того, щоб за цей час учні мали змогу відшукати певну інформацію про метод проектів і мати загальне уявлення про те, що від них вимагається.

Під час першого заняття з теми вчитель проводить опитування, розпочинає з учнями заповнення таблиці ЗХД об’єднує клас у 3 групи:

• Історики

• Поетична

• Художники

Вчитель демонструє вступну демонстрацію і пояснює учням в чому полягає суть їх досліджень. Наприкінці заняття учні вже повинні зорієнтуватись в питаннях, на які вони будуть шукати відповіді.

Навчальні групи повинні дослідити поезію Т.Г. Шевченка, його картини, з чого будували хати того часу і як вони виглядали.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Етап 2. Етап збору та обробки інформації(2 тижні).

На даному етапі учні розпочинають збір та обробку інформації за темою власного дослідження. Учні консультуються з вчителем щодо правильності напрямку дослідження. Кожна група має розмістити публікацію у навчальному блозі проекту. На цьому етапі вчитель використовує дидактичні ігри, кросворди для пожвавлення інтересу учнів.

Етап 3. Підсумковий(останнє заняття)

На даному етапі учні презентують результати власного дослідження. Для оцінювання вони повинні використати критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання блогу. Також на даному етапі учні мають оцінити свою власну діяльність і діяльність групи.

Публікація учнів №1

Публікація учнів №2

Учнівський блог

Відомості про автора

3WBJUyhR5OU.jpg

Ім'я, прізвище

Палець Юлія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

село Володимирівка Томаківський район Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015

Місце проведення тренінгу

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст

Тренери

Підлубна Лілія Миколаївна