ПРОЕКТ - "ВСЕ В ТВОЇХ РУКАХ

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчального проекту

Все в твоїх руках

Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовуються при реалізації проекту

Біологія , основи здоров'я , інформатика,християнська етика.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

5-11 клас 10-17 років

Суть проекту

Виховний проект

Головної метою проекту є змусити учнів замислитись над вічним питанням сутності людського щастя. В процесі роботи учні сформулюють гіпотезу власного розуміння щастя і того, що впливає на нього. Спробують підтвердити або спростувати власну гіпотезу за допомогою опитувань однокласників, родичів тощо. Шукатимуть інформацію в різних джерелах щодо своєї гіпотези(ідеї). Учні спиратимуться в своїй роботі на знання та навички отримані на уроках основ здоров'я , біології, християнської етики, інформатики тощо та власний досвід. В результаті роботи учні сформулюють поради як стати щасливим, як бути щасливим, або як подовжити відчуття щастя. Результати власних досліджень учні презентуватимуть на шкільній прес-конференції та на міському конкурсі учнівських проектів, а також створять буклети, газети та презентації ,відео для своїх ровесників. Узагальненням зробленого стане спільна презентація, яку опублікують в Інтернеті та розішлють своїм друзям та знайомим .

Ідея проекту

На уроках біології 9 клас ми вивчали тему «Ендокринна система » де розглядали гормони , дію гормонів на емоційний стан людини . В дискусії на уроці дійшли до філософського питання . А коли людина буває щаслива ?Чи існують рецепти щастя . Я запропонувала учням зазирнути у «океан» щастя . Так виникла ідея проекту . Спільна праця виявилася дуже корисною і для мене і для учнів . Для визначення стартових можливостей учням запропонувала заповнити форму з трьома питаннями:

  • Як впливає на відчуття щастя оточуючий світ?
  • Чи залежить щастя від характеру?
  • Чи існують рецепти щастя?

Я є класним керівником 5 класу я запропонувала приєднатися до нашого проекту. Діти погодилися . Так відбулося залучення учнів до проекту .

Учні проводили дослідження

1-ий напрямок виявлення чинників, що впливають на відчуття щастя людини висування ідеї(гіпотези) - проведення опитування - узагальнення отриманих результатів – перевірка правильності висунутої ідеї – формулювання висновків(прогнозів) – формулювання рекомендацій як стати щасливим

2-ий напрямок дослідження наскільки риси характеру впливають на вміння бути щасливим Збір інформації щодо типів характеру - висування ідеї(гіпотези) – дослідження як колір впливає на характер людини – опитування та тестування – узагальнення отриманих результатів – формулювання рекомендацій як бути щасливим

3-ій напрямок дослідження як оточуючий світ впливає на емоційний стан людини Висування гіпотези(ідеї) – спостереження – опитування – узагальнення отриманих результатів – формулювання рекомендацій як подовжити відчуття щастя

В процесі проведення групових досліджень учні:  проводять мозкові атаки по формулюванню гіпотези дослідження;  складають листи опитування;  визначають обов’язки та ролі в групах;  використовують текстові та табличні редактори для створення та узагальнення результатів досліджень;  створюють презентації, публікації для представлення результатів дослідження;  використовують сервіси web 2.0. для проведення опитування та висвітлення процесу роботи в групах ( див.http://groups.google.com.ua/group/scool27), а також для ведення щоденникових записів учасників групи(блоги) див .;(джерела)  формулюють рекомендації щодо відчуття щастя людини.


По завершенні учні заповнюють форму опитування http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=uk&formkey=dHR0UFZwN0xSY3drbFRJWTZONThQekE6MQ

Що робили учні :

Учні об’єднуються в групи за принципом спільних інтересів щодо ключового питання - Щастя таке щастя ? Кожна група проводить мозкову атаку визначаючи напрямок власних досліджень. Учасники кожної групи обирають способи отримання інформації та спосіб проведення дослідження. У словниках та енциклопедіях , опитування ,тести.

Учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом :

Результати своїх досліджень учні презентують в публікаціях , презентаціях( див.джерела ) , блогах ,веб-сторінках, шкільна прес-конференція, на міському конкурсі учнівських проектів. ,створили відео яке опублікували . В решті решт учасники проекту створюють єдину підсумкову презентацію на тему «Щастя таке щастя?» …( див. джерела )та публікують її в Інтернеті, розсилають друзям та колегам, щоб кожен замислився над власним щастям…

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавленості учнів до навчання У кожного другого учня є наявність інтернету у дома . Закінчивши дистанційний курс навчання « Використання Google – серсів в методичні роботі вчителя »Вирішила спробувати використання у проекті . Як дистанційне спілкування , ведення дискусій опитування ,обговорення проблем які виникали підчас проекту . Надзвичайно зручно діти в дома працювали кожен над своєю темою спілкуючись у групі (http://groups.google.com.ua/group/scool27 ) Яку самі створили за допомогою інтернету .

Одержані результати учні в проекті:

В результатах роботи учні сформулювали: Поради:

  • як стати щасливим,
  • як бути щасливим,
  • як подовжити відчуття щастя.

Зміни у відношенні учнів до навчання, а саме поглибили свої знання з предметів: біологія ,християнська етика ,інформатика ,відкрили для себе Google не тільки як пошукову систему але як засіб спілкування , висловлення своїх думок ,ведення електронного щоденника ,створення документів .


Самостійна робота

Шукали інформацію в різних джерелах. Створення блогів, презентацій , публікацій .

Зміни результів у навчальній діяльності учнів . З’явилися вислови : Я відшукав інформацію в бібліотеці… Я відвідав сайт… Я прочитав статтю… Я поспілкувався на форумі в інтернеті … Ми ці питання обговорили з учнями в класі… Цікавляться думкою вчителя радяться з ним. Спілкуються між собою. Обговорюють можливі варіанти інших презентацій майбутнього. Блиск цікавості в дитячих очах не згасав впродовж місяця . вміють мислити ,робити чіткі висновки ,міняють звички (запізнюватися ,ображати друзів ,цінують час ) Успіхами учнів стали : виступ на районному та міському конкурсі проектів де стали переможцями в номінації «Філософський проект 2010 року .»"Навчальний учнівський проект 2011 року " у номінації 5-9 класи . Нагороджені грамотами районного відділу освіти та міським відділом освіти .

Головним результатом проекту є те що діти поміняли свої моральні цінності «цукерки ,солодощі » на любов ,повагу, дружбу ,свободу ,добро , здоров’я , спілкування , сім’я , опіка , залишаться самим собою ….. »

Яке особисте професійне надбання у результаті проекту Я вважаю, що методи проектів дають можливість учням реалізувати та поглиблювати свої знання через ІКТ , вміння нестандартно мислити , фантазувати . Відкриття учня як особистість, «світ дитини- не повторний» . Враження/ відгуки колег, учнів, батьків, адміністрації.

Загальне враження від роботи більш ніж позитивне.Ця тема хвилює не одне покоління .Конкретних відповіді не має Але учасники проекту глибоко та сумлінно опрацювала як критичні, так і художні джерела. Відчувається, що вони прекрасно орієнтується у матеріалі, вільно володіють теоретичними основами, вдумливо сполучає теорію із власним досвідом як художніх текстів, так і літературознавчого матеріалу з обраної теми  »Щастя таке щастя ». У роботі висловлено чимало свіжих самостійних суджень, цікавих теоретичних спостережень. У цілому результати робота свідчить про високий фаховий рівень й заслуговує на відмінну оцінку.

Висвітлення результати проекту

1. Презентація спільна [[1]]

2. Блоги [[2]][[3]]

3. Опитування колір та характер [[4]]

4. Відео Учні створили відео-ролік "Про Львів" [[5]] та "Щастя у дружбі "[[6]] "Правила дружби"[[7]] "Ласкаво просимо до Львова" [[8]]

При створення спільної презентації створили відео "Легенда про щастя" "

5. Google-Група Учні створили групу однодумців де обговорювали спільні дії, процювали над проектом. [[9]]

6. Сайт школи Учні в процесі роботи створили сайт, де розмістили роботи. [[10]]

7. Створювали колажі, які розмістили у блогах. [[11]]