Опис портфоліо проекту з української літератури, 7 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Любов до рідного краю - найвища цінність»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет: Українська література. Тема: І.Франко, «Захар Беркут». Дотичні предмети: Народознавство, українська мова, історія.

Навчальні цілі

Учні навчаться аналізувати текст, харатеризувати образи головних героїв, презентувати результати роботи за допомогою засобів ІКТ. Учні ознайомляться історичною основою повісті. Учні набудуть навичок • співпраці в команді. • збору інформації стосовно питань етично-національного плану та аналізувати її. • приймати оптимальне рішення проблем.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років.

Стислий опис проекту

Проект призначено для виконання в 7 класі, підчас вивчення теми «І.Франко. «Захар Беркут». Учні об’єднуються в групи та виконують дослідницьку роботу з питання «На що здатна людина заради рідного краю». Групи надають звіт у вигляді друкованої роботи-твору, або мультимедійної презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

На першому етапі роботи для повторення відомостей про творчість І.Франка учні заповнюють таблиці «З-Х-Д». Для визначення напряму проекту складають план, використовують Контрольний список планування проекту. Учні здійснюють само- та взаємоконтроль під час роботи в групі (використовують Контрольний список Cпівробітництво), пошуку та обробки інформації (Форма оцінювання збору даних та їх інтерпретації) та під час виконання дослідницької роботи ( Контрольний список процесу дослідження). Для створення звіту проектної роботи учні використовують Форму оцінювання звіту дослідницької роботи. На заключному етапі під час підготовки до захисту проектів учні використовують Контрольний список для усного виступу.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проектної діяльностіучні для повторення відомостей про творчість І.Франка учні заповнюють таблиці «З-Х-Д». Вчитель демонструє вступну презентацію. За допомогою вікторинb учні класу об’єднуються у дві групи. Учитель спрямовує робту груп задає основні запитання. Для визначення напряму проекту кожна група складає план, для самооцінки використовують Контрольний список планування проекту. Учні здійснюють пошук, збір та обробку інформації, розподіляючи між собою обов`язки, здійснюють само- та взаємоконтроль під час роботи в групі - використовують Контрольний список співробітництво, також, під час пошуку та обробки інформації використовують Форму оцінювання збору даних та їх інтерпретації та Контрольний список процеса дослідження. В позаурочний час за допомогою електронної пошти учні обмінюються думками один з одним та надсилають учителю попередні варіанти проектних робіт. Вчитель надсилає їм відповіді, де вказує на помилки і висловлює свою думку. Учні готують звіт у формі твору у вигляді друкованої роботи (приклад учнівської роботи), для самооцінки використовують Форму оцінювання дослідницької роботи. На останньому уроці проходить захист проектних робіт до якого учні готуються використовуючи Контрольний список для усного виступу. Учні остаточно заповнюють таблиці «З-Х-Д», проводять рефлексію. Вчитель підводить підсумки, виставляє та коментує оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гусарова Світлана Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Дніпропетровська КЗО СЗШ №32

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

email: tf-leopold@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

14.09-26.09.2015 р.

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська КЗО СЗШ №32

Тренери

Оболонська Ж.Г.