Обговорення портфоліо "Легенди зоряного неба"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Ключове запитання Як можна створити сучасну карту зоряного неба? Тематичні запитання Що впливає на формування назви сузір’я в певній місцевості? Як створити власну легенду? Змістові запитання Які сузір’я ви знаєте? Які сузір’я ви вмієте знаходити на небесній сфері? Легенди про назву якого сузір’я ви чули?

Стислий опис проекту.

Мала група учнів, взявши на себе роль астрономів, обирає одне або групу сузір’їв для дослідження, що представляє для них інтерес. Учні збирають інформацію щодо розташування, особливості, легенди про назви сузір’я протягом певного періоду часу. Використовуючи зібрану інформацію учні розглядають вже існуючи легенди про назву обраного сузір’я та висувають свою власну. Складають перелік сузір’їв, які можна спостерігати в нашій місцевості на протязі року, а які лише тимчасово. Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії, яка зацікавлена в їх обраній темі.

Діяльність учнів

На першому етапі учні ознайомлюються з темою, заповнюють схему З-Х-Д, обговорюють питання, консультуються із учителем. Вчитель мотивує батькам важливість та доцільність методу проектів за допомогою публікації. Учні переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікації, презентації за шаблоном.

Навчальні цілі
    Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння визначати на небесній сфері сузір'я. Ознайомлення учнів з легендами різних народів про назви сузір'їв. Розширення її культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів прагнення до самовдосконалення та вміння аналізувати та систематизувати отриманні знання.
   Під час роботи в проекті учасники формулюють гіпотези та досліджують ; продовжують вчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та  класифікувати. Учні також  мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних  результатів – формування  у дітей вміння  висувати і формулювати гіпотези, оцінювати певні явища, відстоювати власну думку.
    При створенні презентації, публікації та веб-сторінки  продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки
   Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.


Вдалі моменти

Вдало створена презентація шаблон для учня.

Ідеї для покаращення

Переглянути форми оцінювання блогу, презентації, публікації, більш адаптувавши їх до створеного проекту.

План оцінювання (графік і опис)

Оцінювання відбувається впродовж вивчення всієї теми, враховуючи усі етапи виконання проекту. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. В процесі виконання проекту учні використовують Форму оцінювання проекту. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі) і учнівських письмових відповідей.

Вдалі моменти

Для оцінювання навчальних потреб учнів на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, заповнюють Форму для опитування

Ідеї для покаращення

Консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів учителем проводиться за проханням учня.

Приклад учнівської роботи

цікавий, розкриває сутність проекту.

Вдалі моменти

Ідеї для покаращення

Кожен рядок віршу проілюструвати відповідними зображеннями

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

Ідеї для покаращення

звернуту увагу на роботу учнів в групах.

Допоможні матеріали для фасилітації

Збільшити список джерел інформації.

Вдалі моменти

Ідеї для покаращення