Обговорення користувача:Natali11

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Володимир Великий – «червоне сонечко або христитель».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основні предмети: історія України,
другорядні предмети: всесвітня історія, культурологія, релігієзнавство, правознавство, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська Русь – наприкінці X-XI століття. Володимир Великий.

Вік учнів, клас

7 клас 12-13 років

Стислий опис проекту

Запропонований проект може бути реалізований в рамках вивчення історії України в загальноосвітніх школах при вивченні теми курсу «Київська Русь – наприкінці X-XI століття» з використанням знань з інформатики та основ роботи з ІКТ. Сьогодні відроджується наша молода країна. Бажаємо бачити її такою могутньої, як за часів Володимира Великого. Зійшовши на київський престол у 980 р. і зосередивши у своїх руках неподільну владу, Володимир Великий (980— 1015 рр.) започаткував нову добу в історії Київської Русі. Власне за його князювання процес становлення Київської Русі в основному вже завершувався і почалось її піднесення як цілісного суспільства й держави. Він був видатним реформатором, будівничим держави. Найголовнішим досягненням Володимира є, без сумніву, запровадження на його неозорих землях християнства як державної релігії. Це сприяло тому, що Київська Русь на початку XI століття стала однією з найбільших і наймогутніших держав тогочасного світу. Учні демонструють свої знання за допомогою презентацій або інформаційних бюлетенів.

Повний План вивчення теми

"План вивчення теми"
"План впровадження"
"Інформаційний буклет-1"
"Інформаційний буклет-2"

Навчальні цілі

• Учні зможуть давати оцінку діяльності Володимира Великого;
• Учні зможуть характеризувати внутрішню та зовнішню політику Володимира Великого;
• Учні зможуть збирати дані декількома способами, аналізувати, впорядковувати, осмислювати та опрацювати відомості;
• Учні навчаться переконливо демонструвати опрацьовані відомості, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних;
• Вдосконалять навички роботи з комп’ютером, зокрема навчаться працювати в Publisher та PowerPoint;
• Навчаться працювати у групах.

Опис оцінювання

На початку проекту

Вчитель для оцінювання попередніх знань використовує простий односкладовій тест. Використовується технологія: Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося проводиться робота з презентацією вчителя пропонується в парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Використовується метод опитувальника.

Впродовж роботи над проектом

Для спостереження процесів ведеться заповнення щоденника, який використовується в ході зустрічей команди проекту або на консультаціях та заповнюється учасниками групи «істориків» в розробленій формі мозковий штурм проводиться в формі відповідей на питання, записаних на аркушах папіру. В групі також проводиться також оцінювання в групі, яке визначає внесок кожного.

Наприкінці роботи над проектом

Оцінювання проекту проводиться в формі оцінювання проекту (оцінювання групою Істориків презентації, схем та усної відповіді) в кінці проводиться рефлексія за формою.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту(підготовчий етап до вивчення теми)
- Відбір вчителем тем для проекту в рамках теми, яка вивчається.
- Складання плану проведення роботи за проектом.
- Відбір ресурсів, з якими будуть працювати учні.
- Ознайомлення учнів з правилами роботи в Інтернеті.
- Проведення інструктажу з учнями з правил безпеки роботи з комп’ютером.
До початку проекту( підготовчий етап, планування роботи на вхідному уроці теми)
- Ознайомлення учнів з темою, яка вивчається та планом вивчення теми.
- Вчитель проводить вхідній контрольний тест в формі опитування (Опитувальник), метою якого є виявлення первинних знань з теми. Тест складений вчителем.
- Демонстрація вчителем презентації (Презентація вчителя), яка пояснює ідею проекту та очікувані результати.
- Поставити учням ключове питання для роботи над проектом «Які позитивні наслідки і проблеми постали для Київської Русі в зв’язку з прийняттям християнства?
- Ознайомлення учнів з планом проекту.
- Об’єднання учнів в групи (статисти, архіваріуси, історики, дипломати).
- Вибір учнями групи в якій вони хотіли би працювати. Якщо учні не можуть визначитися в яку групу їм йти, тоді проводиться жеребкування (кожен учень обирає картку з ілюстрацією яка позначає ту чи іншу групу. Наприклад: рукостискання - дипломатів, зображення світку – архіваріусів. Тільки група «істориків» складається з учнів, які мають високий рівень знань з предмету. Завдання цієї групи – контроль, відслідкування, та узагальнення роботи груп.
- Кожна група отримує завдання, а також перелік ресурсів для виконання завдань (тобто література, сайти, мемуари тощо). Діти повинні заздалегідь ознайомитися з цими матеріалами.
- Група «статисти» - вивчає готові матеріали та робить або в комп’ютерному варіанті, або схематично на листу паперу схему. В цій групі за бажанням учнів може бути проведений розподіл між учнями , наприклад один робить схему різних видів знарядь праці, другий – виготовлення монет із різних матеріалів, третій – розбудову міст фортець тощо. Результатом роботи групи – зроблені схеми.
- Група «дипломати» – аналізує надані вчителем матеріали, продивляється фільм та у вигляді основних положень записує тезисний план на дошці, виконуючи завдання, виділяючи особливості шлюбної дипломатії в налагодженні міжнародних відносин із сусідними державами. Результат діяльності групи - усний виступ.
- Група «архіватори» готує презентацію «Від відродження храмів до відродження духовності» (Презентація), яка дасть відповідь на питання : «Як пов’язане поняття «християнства» з поняттям «духовність»»?
- Група « Історики» узагальнює те, що було підготовлене другими групами аналізує (для цього складає критерії оцінювання (Критерії оцінювання)) робить висновки які викладає в вигляді основних запитань.
- Кожна група складає план роботи над проектом, який узгоджується з вчителем.
Робота над проектом. Дослідницька діяльність (протягом 3-4 днів)
- Групи опрацьовують своє питання протягом означеного часу (працюють з літературою, Інтернет ресурсами, документами, запропонованими вчителем, а також знайденими самостійно).
- Протягом означеного часу роботи над проектом вчитель проводить консультації з групами.
- Група «Істориків» ознайомлюється з матеріалами проекту приймає участь в консультаціях та слідкує за тим як проводиться робота груп за своїм планом. Результати цих відслідкувань, а також аналіз та узагальнення група відмічає в щоденнику роботи над проектом.
Демонстрація проекту
- На уроці проводиться подання результатів проекту кожної з груп.
- Група «істориків» проводить оцінювання, використовуючи бланк оцінювання.
- Проводиться рефлексія за питаннями вчителя.
- Результати проведення проектного уроку в вигляді статті або звіту поміщається на шкільному сайті та шкільній газеті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Герасименко Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Старобешівська ЗОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

смт Старобешеве
Старобешівський район
Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.06.2012-29.06.2012

Місце проведення тренінгу

Старобешівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Бурлаєва Лілія Федорівна