Обговорення користувача:Marina Ostrik

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук




Назва навчальної теми

Кисень - хімічний елемент і проста речовина.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основні предмети: Хімія,
другорядні предмети: Екологія, Біологія, Природознавство, Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Прості речовини метали і неметали. Оксиген. Кисень.

Вік учнів, клас

7 клас 12-13 років

Стислий опис

Запропонований проект може бути реалізований в рамках вивчення хімії в загальноосвітніх школах при вивченні теми курсу «Прості речовини і метали й неметали» з використанням знань з інформатики та основ роботи з ІКТ. В ході самостійних досліджень діти вивчають історію відкриття Оксигену, поглиблять знання про поширення Оксигену в природі, який відіграє велику роль в біохімічних і фізіологічних процесах, зокрема в диханні. Узагальнити знання учнів про Оксиген як окисник. Доповнити уявлення учнів про склад Оксигену. Розкрити хімічні та фізичні властивості Оксигену. Розкрити кругообіг Оксигену у природі. Способах його отримання. Довести надзвичайно важливе значення Оксигену на планеті для процесів горіння та дихання.Учні демонструють свої знання за допомогою презентацій або інформаційних бюлетенів.

Повний план вивчення теми

"План вивчення теми"
"План впровадження"
"Інформаційний буклет-1"
"Інформаційний буклет-2"

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на актуальні на сьогоднішній день проблеми екології та забруднення навколишнього середовища. Його метою є привернути увагу учнів до існуючих проблем, змусити замислитися над своїм майбутнім.
Навчальні цілі:
• Учні вивчать вплив Оксигену на життя
• Учні зможуть збирати дані декількома способами, аналізувати, впорядковувати, осмислювати та опрацювати відомості;
• Учні навчаться переконливо демонструвати опрацьовані відомості, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних;
• Вдосконалять навички роботи з комп’ютером, зокрема навчаться працювати в Publisher та PowerPoint
• Навчаться працювати у групах

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Учні під час вступної презентації заповнюють форму З-Х-Д. За допомогою даної презентації учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. Оцінювання ґрунтується на запитаннях та відповідях, які попередньо підготовлені вчителем для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження. Також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання продукту (мультимедійної презентації або буклету) для представлення результатів учнівських проектів, письмових відповідей. Учні проводять самооцінювання та взаємооцінювання своїх проектів у групі.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Під час роботи над проектом учні проводять дослідження впливу Оксигену на життєдіяльність істот (діяльність вчителя: допомога у пошуку необхідної інформації, коригування опрацьованої інформації).
Діяльність учнів:
- Збирання та опрацювання даних впливу Оксигену на життєдіяльність істот, на стан здоров'я населення;
- Ведення щоденнику проекту;
- Робота в команді;
- Створення мультимедійної презентації;
- Розробка та створення буклету;
- Презентація та захист роботи.
1 тиждень.
Вчитель готує (мотивує) учнів до проектної діяльності (починає заняття з питання Чому Оксиген є основою життя? (дебати, мозковий штурм), дає можливість учням поміркувати про значення Оксигену на планеті, його роль в біохімічних і фізіологічних процесах, запитує учнів, що відбудеться, якщо ми завжди будемо робити речі звичайним шляхом?).
Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи презентацію вчителя (Презентація вчителя), в ході презентації заповнюють форму для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів (форма З-Х-Д, або тестовий опитувальник (Опитувальник)). Вчитель за допомогою результатів оцінювання формулює тематичні питання згідно бажання учнів (наприклад: Чому кисень – найважливіша сполука? Де в природі зустрічається проста речовина кисень та елемент Оксиген? та ін.). Учні об’єднуються в групи за власним бажанням або за результатами вхідного оцінювання. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі. Діти отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності, роботи у групі, форми оцінювання роботи у колективі або ін.

2-3 тиждень.
Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної для даного проекту інформації, в тому числі і в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки проекту. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні, працюючи над проектом, постійно обмінюються своїми думками, пропозиціями та зауваженнями відносно властивостей кисню, способів його отримання та збирання, теорій відкриття. Ці обговорення можливі між учнями у своїй групі, так і з іншими однокласниками. На цьому етапі діти виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми «Прості речовини метали і неметали. Оксиген. Кисень».

4-6 тиждень.
Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності (буклет, презентацію (Презентація)). В процесі своєї роботи учнями заповнюється Журнал спостереження. Презентують свою роботу в класі перед товаришами, супроводжуючи свій виступ власними презентаціями. Учні заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання роботи в групі (приклад форми пропонує вчитель). Оцінюються (наприклад) навчальні проекти (буклети, презентації). Відбувається рефлексія.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Острик Марина Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та біології

Навчальний заклад

Старобешівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт Старобешеве
Старобешівський район
Донецька область

Контактні дані

mirosya555@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14.06.2012-21.06.2012

Місце провведення тренінгу

Старобешівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Бурлаєва Лілія Федорівна