Обговорення користувача:Мироненко Ольга

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Прізвище ім`я по-батькові Мироненко Ольга Місце праці Святогірська санаторна школа-інтернат Посада вчитель історії

Мій внесок

Мої проекти

[[Портфоліо Мироненко Ольги з теми : " Золоті сторінки історії України - Русі"]]


1 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предме історія України, література, художня культура 2 Навчальна тема (як записано в програмі) "Київська Русь наприкінці Х - у І половині ХІ століття" 3 Вік учнів, клас 7 клас, 12 -13 років 3.1 Стислий опис проекту 7 клас. Тема проеку :"Золоті сторінки історії України - Русі". Основним завданням є отримання відповідей на питання: Яке значення має історія Київської Русі для становлення української державності? Ознайомлення з економічним та соціальним станом у давньоруській державі. Виявити особливості культурного та духовного життя Київської Русі. 3.2 Повний План вивчення теми

4 Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть:

• характеризувати внутрішню політичну ситуацію, соціально-економічне положення, культурний розвиток, побут людей у Київській державі  
наприкінці Х - у першій половині ХІ ст.; 
• наводити приклади надбань українського народу в культурі;
• сформулювати висновки стосовно інформації про життя у Київській державі зазначенного періоду;
• в учнів формуються навички пошуку і систематизації матеріалу для створення інформаційного бюлетеню та презентації.

Формуються навички:

• роботи у групі, розподілу обов'язків
• пошуку, критично оцінювати інформацію;
• аналізу різних історичних джерел;
• розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до інформації на сайтах;
• ефективного використання часу та розподілу робочого навантаження.; 
• характеризувати наслідки взаємодії різних культур і міжкультурні відносини в Україні.

5 Опис оцінювання

На початку першого тижня учні заповнюють розділи «знаю – хочу дізнатись» у таблиці З-Х-Д. Вчитель використовує таблиці З-Х-Д, метод «Мозкового штурму» з метою виявлення знань, умінь, навичок та ступінь готовності до виконання даного проекту. На етапі роботи над проектом використовується метод «Думаємо - об’єднуємось - Думаємо» та тестування, ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій. На заключному етапі учні заповнюють розділ «Дізнався» зі схеми З-Х-Д, під час захисту проекту кожна група презентує свою частину інформаційного бюлетеня. 6 Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перше заняття. Використовуючи таблиці З-Х-Д, метод «Мозкового штурму» вчитель виявляє рівень знань, умінь, навичок та ступінь готовності до виконання даного проекту. Проводить мотиваційну роботу. Учнів об’єднують у 3 групи по 6 учнів ( 18 учнів), надають рекомендації налаштовують на позитивну роботу. Кожна група отримує дане питання для роботи.  1 група “ політологи” досліджують процес створення головних засад політичної системи державності у Київській Русі  2 група “ економісти” готують повідомлення про економічний устрій давньоруської держави  3 група ” культурологи” надають інформацію про культурні надбання Київської Русі  Проводить вступний інструктаж щодо етапів та норм виконання проекту. А саме: - Дає поняття авторського права та закону про авторське право; - Дає поняття плагіату та негативні аспекти його використання; - Правила безпечного користування Інтернет ресурсами. Друге заняття. Кожна група стосовно свого завдання складає план проведення дослідження та виконання роботи. 1 група“ політологи” досліджують процес створення головних засад політичної системи державності у Київській Русі 2 група "економісти" збирають матеріали та інформацію про економічний устрій давньоруської держави. 3 група ” культурологи ” надають інформацію про культурні надбання Київської Русі.

Їх основною діяльністю є систематизація інформації про культуру Київської Русі. 

В ході своє діяльності учні всіх груп активно використовують ІКТ. Це і Інтернет тестування, анкетування та опитування; збір інформації з Інтернет джерел, використання середовища Microsoft Office. На етапі роботи над проектом використовується метод «Думаємо - об’єднуємось - Думаємо» та тестування, ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій. Використовує також учнівське само оцінювання.

Третє заняття. Заключний етап. Учні представляють свій проект у вигляді презентації «Золоті сторінки історії Київської Русі». Проходить заключний етап оцінювання роботи, на якому використовуємо звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи. Свої результати діяльності учні викладають на сайті школи, у wiki- статті.

Корисні посилання