Обговорення користувача:Лугова
Зміст
Назва проекту
ПРОБЛЕМА ВИБОРУ ЛЮДИНИ У ВИРІШАЛЬНІЙ СИТУАЦІЇ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література
Навчальна тема
І.Франко "Захар Беркут"
Вік учнів, клас
12-13, 7 клас
Стислий опис проекту
Це творчий проект з теми «І.Франко «Захар Беркут»для учнів 7-х класів.Участь у цьому проекті допоможе школярам краще осягнути художній твір, зрозуміти літературну епоху, висловити особистісне ставлення до того чи іншого літературного явища, реалізувати свої творчі та інтелектуальні здібності. Використання даного проекту на уроках української літератури спрямоване на активізацію пізнавальних інтересів учнів; розвиток творчих здібностей, умінь застосовувати знання на практиці; формування критичного мислення школярів. Взявши на себе роль вчених кожна мала група учнів обирає питання для дослідження, що представляє для них інтерес. Учні збирають статистичну інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Використовуючи зібрану інформацію учні складають перелік літературних джерел, які допоможуть розкрити сутність питання. Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії, яка зацікавлена в їх обраній темі. Взявши на себе роль вчених кожна мала група учнів обирає питання для дослідження, що представляє для них інтерес. Учні збирають статистичну інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Використовуючи зібрану інформацію учні складають перелік літературних джерел, які допоможуть розкрити сутність питання.Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії, яка зацікавлена в їх обраній темі.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Спонукати учнів до самоспрямованості у навчанні та співробітництві, згуртованості, організованості,поваги один до одного Навчити дітей орієнтуватися в інформаційному просторі Відстежувати прогрес у навчанні учнів Формування комунікативної компетентності Створити творчу атмосферу, ситуацію успіху Прищеплювати учням сталий інтерес до навчання Виховувати в учнів любов до рідної мови, гордість за її милозвучність та багатство Виховувати почуття обов’язку, відданості своєму народові, справі, любові до Вітчизни, рідного народу; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Опис оцінювання
Робота над проектом починається з презентації вчителя та анкетування учнів з метою об’єднання в групи. За допомогою вхідного контролю перевіряються знання учнів з даної теми(онлайн-тест).Складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах.Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями.Вислухати асоціативні версії учнів до словосполучення «вибір людини»(мозкова атака) Запропонувати створити усне есе на тему «Хто є патріотами нашої держави»(форма оцінювання есе)Під час консультації учитель оцінює роботу за допомогою журнала спостережень.Після завершення роботи над проектом проходить захист розробленої презентації. Тут в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.Заключним кроком роботи над проектом планується публікації робіт на сайті. Оцінювання відбувається впродовж вивчення всієї теми, враховуючи усі етапи виконання проекту, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. o — якість доповіді; o — переконливість, упевненість доповідача; o — обсяг і глибина знань теми; o — загальна ерудиція; o — культура мови, відчуття часу; o — імпровізований початок, утримання уваги аудиторії; o — відповіді на запитання; o — ділові й вольові якості доповідача; o — лаконічність і аргументованість кожного висновку (якщо груповий проект — колективний характер рішень, взаємодоповнення).
Діяльність учнів та вчителя
Учитель надає батькам бланк на дозвіл учнів користуванням Інтернету та бланк плану впровадження проекту.
Початковий етап(1 урок) Вступна презентація та оголошення теми та мети проекту. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання та планом проекту. Над проектом буде працювати три групи, у кожній з яких - 9 осіб.В обраному проекті кожна група буде працювати над окремою темою, яка надасть можливість дійти зваженої точки зору щодо теми проекту. Вибір учнів(жеребкування за допомогою різнокольорових геометричних фігур або за власним бажанням). І група «Віртуальний музей письменника» Опрацювати певний біографічний матеріал (за підручником або додатковою літературою), скласти перелік можливих експонатів до окремої музейної кімнати для таких «музейних залів»: «Іван Франко-трибун народний. Життя та доля письменника»; «Життя в Україні. Подорож по карпатських селах» ; «Життєвий і творчий подвиг Івана Франка»;«Доля рідного краю й українського народу в поезії Івана Франка»; «Музеї Франка»; «Франко і кінематограф». Група презентує свою роботу, проводячи «екскурсію» певним залом віртуального музею Івана Франка. ІІ група «Прес-конференція літературних героїв» Учні за бажанням обирають ролі (частина – літературні герої, решта – кореспонденти різних газет і журналів). Учитель пропонує тему для обговорення. Це може бути дружба,моральні принципи, захист рідної землі,моральний вибір,єдність, згуртованість народу – запорука перемоги,людина і природа, кохання, вірність, самопожертва, взаємовідносини батьків і дітей тощо. «Кореспонденти» мають сформулювати запитання до героїв, а ті дати відповіді на них відповідно до теми та змісту твору. ІІІ група «Вернісаж творчості» «Я – художник«»(завдання – проілюструвати певний розділ повісті); «Я – бібліотекар» (завдання – переконливо порадити юним читачам прочитати цю книгу); «Я – актор» (завдання – інсценізувати уривок із твору); «Я – реквізитор» (завдання – скласти перелік необхідних реквізитів для інсценування уривку твору); «Я – літературний критик» (завдання – написати статтю в шкільну літературну газету «Хто є патріотами нашої держави?» «Я – музикант«»(завдання – обрати із запропонованих мелодій ті, які відповідають характеру твору); «Я – мовознавець» (завдання – проаналізувати мовні засоби, характерні для різних героїв).Обговорення питань, консультація з учителем.
Робота над проектом (2-3 урок) Учні кожної групи складають план роботи над проектом, в якому звертають увагу на основні етапи роботи, розподіленні завдань між собою тощо.Перегляд джерел Інтернету, друкованих матеріалів, проведення дослідження в бібліотеках, відбір необхідного матеріалу, узагальнення його, планування своєї роботи.
Заключний етап(4-5 урок) Створення мультимедійної презентації,буклету,фільму,газети, журналу,сайту,плакату.Презентація кінцевого продукту. Оцінка процесу та результатів роботи. Аналіз досягнутих результатів, причин успіхів і невдач.
Відомості про автора
Лугова Тетяна Миколаївна
філолог,перекладач української та новогрецької мови,учитель української мови та літератури
Загальноосвітня школа № 53
м.Маріуполь
Донецька область
Жовтневий район
Адреса навчального закладу:вул.Урицького,79а
e-mail:tanya2509lugovaya@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 Версією «Навчання для майбутнього»м.Маріуполь
16/08/2012-22/08/2012
ЗОШ № 53
Ангіленко Ліна Петрівна