Ні, я жива! Я вічно буду жити!

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Життєвий і творчий шлях. Роль родини, культурного оточення і самоосвіти у формуванні світобачення Лесі Українки.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література (основний предмет). Дотичні предмети: історія, інформатика.

Вік учнів, клас

10 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

В проекті учні знайомляться з життям і творчістю Лесі Українки, розкривають образи міфічних істот її героїв, шукають вплив духовної краси Мавки на душу звичайної людини – Лукаша. Простежують і аналізують зв’язок між творчістю Лесі Українки та сучасністю, знаходять життєве кредо письменниці.

План вивчення теми

План вивчення теми.doc

Оцінювання

Перед початком проекту вчитель проводить з учнями бесіду, письмове опитування, в ході якого учні відповідають на питання, висловлюють припущення і намагаються самостійно доводити їх справедливість. Використовую формуюче оцінювання: • учням дається чітка картина того, що їм необхідно вивчити, чому навчитися (табл.З-Х-Д) Таблиця ЗХД для навчального оцінювання знань з теми.doc; • учні мають зворотній зв’язок від вчителя і однолітків щодо досягнення ними прогресу, пов’язаного з навчальними цілями; • учні здійснюють самооцінювання власного прогресу у навчанні Самооцінювання власного прогресу у навчанні.docx; • вчитель забезпечує інструкції щодо конкретних кроків, які учні мають здійснити для досягнення успіху. Учні заповнюють впродовж всього проекту таблицю З-Х-Д Таблиця ЗХД для навчального оцінювання знань з теми.doc. Критерії оцінювання майбутнього продукту роботи (презентація) Форма оцінки учнівського проекту.doc обговорюється з учнями на початку проекту. Протягом всього проекту критерії використовуються для організації контролю з боку вчителя і самоконтролю в міні-групах. Для самоконтролю і корегування своєї діяльності учні можуть використовувати самооцінку Самооцінювання власного прогресу у навчанні.docx якості проведеного дослідження - це дозволить формувати самостійність та самоврядування в групах. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де учні демонструють результати своєї діяльності: презентації презентація учня.ppt. Це дозволяє оцінити розвиток у дітей комунікативних навичок, уміння аргументовано і чітко висловлювати свою точку зору, ставити питання, формулювати свою думку та аналізувати свій виступ Форма самооцінювання виступу.doc і виступи інших. Анкетування Тести за творчістю Лесі Українки_оцінка.docдопоможе об’єктивно оцінити результати роботи учнів.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель пояснює мету проекту (буклет для учнів) буклет.docx і за допомогою презентації розкриває його тему, ідеї проекту [] , розробляє з учнями план роботи над проектом, знайомить їх з критеріями оцінювання проекту, допомагає розділитися на групи. Група 1 – виконує пошук матеріалу про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. «Шукачі». Група 2 – досліджує вплив оточуючого середовища на формування творчої особистості письменниці. «Дослідники» Група 3 – добирає матеріали для оформлення презентації про міфічні істоти. «Художники» Група 4 – добирає музичне супроводження до презентації про життєвий і творчий шлях письменниці. «Музиканти». Перед початком роботи над проектом учитель: • пропонує розглянути послідовність втілення ідей проекту; • організовує групове обговорення тих питань, що виникли, розподіляє учнів по тематичним групам. Далі учні здійснюють дослідницьку, пошукову роботу інформації щодо обраної теми. Учитель знайомить учнів з критеріями оцінювання проміжної Документ для поточного оцінювання учнів.docx і підсумкової роботи. На початковому етапі роботи над проектом учитель допомагає кожній тематичній групі розподілити ролі, обговорити стратегію дослідження, способи пошуку інформації, методи дослідження і можливості оформлення результатів роботи шаблон для презентации.ppt. Підсумком є план діяльності. Учні збирають інформацію за темою проблемного питання в енциклопедіях, підручниках та в Інтернеті, обговорюють зібрану інформацію в групі, роблять висновки моя презентация.ppt. Якщо учні вагаються з пошуком інформації, можна порекомендувати їм список інформаційних джерел. Основну увагу вчителю слід приділити обговоренням, дискусіям всередині груп. Лист самооцінки допоможе учасникам проекту усвідомити рівень особистісного зростання Самооцінювання власного прогресу у навчанні.docx, провести оцінку свого виступу при захисті Форма самооцінювання виступу.doc.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Некрасова Ганна Сергіївна

Фах, навчальний предмет

учитель, українська мова і література

Навчальний заклад

КЗ "СЗШ № 12 м. Алчевська"

Місто\село, район, область

м. Алчевськ, Луганська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Інтел-10 "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

26.03.13-31.05.13

Місце проведення тренінгу

КЗ "СЗШ № 12 м. Алчевська"

Тренери

Чередниченко Лілія Павлівна