Не той ворог, що перед тобою, я той, що за спиною

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Не той ворог, що перед тобою, а той, що за спиною»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія України, музичне мистецтво, зарубіжна література.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Про далекі минулі часи

Вік учнів, клас

13 років, 7кл

Стислий опис

Ґрунтовне дослідження життєвого і творчого шляху І.Франка шляхом складання хронологічної таблиці; опрацювання змісту повісті «Захар Беркут», після прочитання учні досліджують на основі якого учнями подаються сюжетні малюнки, які будуть оформленні в мультимедійну презентацію, Створять порівняльну характеристику образів Мирослави і Максима за допомогою «Діаграми Вена».

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

У ході виконання проекту учні оволодівають навичками 21 століття: • З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей; • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання; • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання; • Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами; • IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій); • Прийняття відповідальності за результати спільної роботи;• Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання. Учні повинні розповідати коротко про І.Франка. Знати зміст та історичну основу повісті. Переказувати і коментувати зміст. Вміти визначати тему повісті та її провідні мотиви. Володіти навичками аналізу епічного твору. Характеризувати образи Захара Беркута, Максима, Мирослави, Тугара Вовка, підтверджувати власну думку текстовими цитатами. Визначити улюбленого героя.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку впровадження проекту ведеться бесіда за запитаннями для визначення рівня засвоєння знань життя та творчості І.Франка. З метою готовності учнів до виконання наступного етапу проводиться літературний диктант. Для усунення недоліків при виконанні діаграми Вена проводитимуться індивідуальні та групові консультації. Для поточного контролю засвоєння навчального матеріалу застосовуємо тестування. Під час захисту проектів учні будуть оцінені за спеціальною формою, яка дасть змогу всебічно перевірити здобутки школярів.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1 етап

Ознайомлення з поставленими цілями (презентація вчителя);об’єднали учнів в малі групи для організації пошукової діяльності.

2 етап

Поглиблення своїх знань про життєвий і творчій шлях письменника шляхом пошуку матеріалів в Інтернеті.

3 етап

Після опрацювання повісті кожен учень підготує ілюстрацію до прочитаного. За допомогою сканеру створить електронну версію з розширенням *.jpg. результати роботи учнів будуть представленні вчителем в мультимедійній презентації.

4 етап

Демонстрація можливого варіанту виконання порівняльної характеристики героїв вчителем. Створення учнями публікації в Publisher результатів проведеної роботи.

5 етап

Захист публікацій з розрахунком часу 1 публікація – 2 – 4 хв.

Додаткові матеріали

1. Літературний диктант

2. бюлетень

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Кононенко

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Олександрівська ЗШ I-III ст.

Місто\село, район, область

смт. Олександрівка, Мар'їнський р-н, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 13.08.2012-17.08.2012

Місце провведення тренінгу

Олександрівська ЗШ

Тренери

Коваленко Лев Олександрович