Незвичайні дроби

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Незвичайні дроби

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основний:математика; другорядні: фізика, хімія, економіка, музичне мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Звичайні дроби

Вік учнів, клас

11 - 12 років

Стислий опис

Проект проводиться протягом вивчення теми «Звичайні дроби» у 5 класі. Даний проект дозволяє розвивати творче мислення, уміння одержувати знання з допоміжних джерел

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В ході реалізації проекту учні повинні отримати та вдосконалювати такі навички: озпізнає цілі раціональні вирази, дробові раціональні вирази, наводить приклади таких виразів. Описує алгоритм скорочення дробу. Формулює: основну властивість дробу; властивості степеня з цілим показником; правила: додавання, віднімання, множення, ділення дробів, піднесення дробу до степеня; умову рівності дробу нулю; означення: степеня з нульовим показником; степеня з цілим від’ємним показником; стандартного вигляду числа. Розв’язує вправи, що передбачають: скорочення дробів; зведення дробів до нового (спільного) знаменника; знаходження суми, різниці, добутку, частки дробів; тотожні перетворення раціональних виразів; розв’язування рівнянь зі змінною в знаменнику дробу; виконання дій над степенями з цілим показником; запис числа в стандартному вигляді; побудову і читання графіка функції . Набуває наступні навички: • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання • Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами. Прийняття відповідальності за результати спільної роботи • Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах. • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації • Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання • Визначення навчальних завдань, виділення головних завдань та здійснення їх без зовнішнього стороннього нагляду • Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження • Належна та продуктивна праця разом з іншими • Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно • Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети • Використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети. • Виявлення чесної та етичної поведінки

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Я та мої учні будемо використовувати різні системи оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Будемо використовувати такі інструменти для оцінювання: Контрольний список для оцінки навичок учнів з вирішення проблем; Контрольний список для вікі- сайту; Контрольний список для оцінювання однолітками фізичної презентації; Контрольний список процес дослідження; Контрольний список. Співробітництво; Рефлексія під час виконання проекту; Форма оцінювання комп’ютерних робіт; Форма оцінювання мультимедійної презентації; Форма оцінювання навичок виявлення та опису проблеми; опитувальники; списки запитань для самоконтролю, тести та контрольні роботи. Я буду оцінювати учнівські презентації, публікації а також колективну роботу, виступи учнів, твори та письмові роботи.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 6 класів. У його основі лежить інтегроване дослідження в галузі декількох предметів, таких як математика, історія, економіка, біологія, географія, фізика, хімія, малювання. Робота над проектом дозволяє розвивати в його учасників аналітичне й творче мислення, спеціальні (математичні) і загальнавчальні вміння. Об'єкт вивчення - звичайний дріб, її властивості, історія й можливості застосування в різний галузях науки й життя людини. Важливим результатом проектам є розуміння учнями простоти, краси й важливості звичайних дробів. Даний проект є не тільки інтеграцією навчальних дисциплін, досліджуваних в 6 класі, але й пропедевтикою наук, досліджуваних пізніше (хімія, фізика). Робота ведеться п'ятьома групами: "Історики" вивчають історичне походження дробу, слова "дріб" і дробової риси "Фізики" знаходять способи використання дробів у фізику, хімії й економіці "Натуралісти" відшукують дробу в біології й географії "Мистецтвознавці" доводять, що дробу є й у мистецтві "Валеологи" перевіряють наявність дробів у режимі дня шестикласника Всі результати досліджень представляються у вигляді: вик-статей презентацій буклетів пам'яток Проектні групи формуються вчителем згідно наведеному плвну. План формування проектних груп1. Провести обговорення методом «мозкової атаки», у ході якої кожний учень назве теми, які цікавлять його найбільше. На дошці записати перелік цих тем. 2. У ході подальшого обговорення кількість тем скорочується. Залишаються лише ті, які можна дійсно реалізувати. 3. Кожен учень на окремому аркуші записує перелік тем, зважаючи на пріоритетність власних інтересів. 4. Враховуючи особисті нахили і зацікавленість учнів щодо тем. Формуються групи. 5. Керівника групи обирають члени групи після її формування, а не до. Керівником стане той, чия зацікавленість темою й організаторські здібності найбільші.

Діяльність учнів на 1-му тижні роботи у проекті: показ вступної презентації, ділення на групи, визначення напрямку роботи, складання попереднього плану досліджень для кожної групи.

На 2-4 тижні: проведення досліджень, коректування плану роботи, підготовка матеріалів для подання результатів.

На 5 тижні: підготовка підсумкових презентацій, випуск підсумкових публікацій (буклети, пам'ятки, вікі- статті, стінгазети).

На 6-му тижні: підготовка й проведення ділової гри «Якщо числа й малі, однаково вони важливі».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павло Стрельченко

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, предмет - математика

Навчальний заклад

Роздольненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Роздольне Старобешівського району Донецької області

Контактні дані

Домашня адреса: 87252 с.Роздольне Старобешівського району Донецької області

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06-16.06.2012 р.

Місце провведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Давидов А.В.