Населення світу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Населення світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія. 10 клас.


Навчальна тема (як записано в програмі)

Населення світу

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис

Навчальний проект для учнів 10-х класів, тема «Населення світу» Основні види діяльності учнів: дослідницька робота, аналіз добутого матеріалу, опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу.

План проекту план

1. Стартова презентація вчителя Карта

2. Заповнення карти З-Х-Д Карта

3. Об’єднання учнів у групи чи самостійна індивідуальна робота

4. Пошук тематичного матеріалу Список використаних джерел

5. Опрацювання матеріалу

6. Підготовка проекту до захисту

7. Представлення та захист проекту Приклад презентації учня

8. Підсумкове оцінювання

9. Визначення напрямків подальшої роботи

Кожен із учнів поширює свої знання з теми "Регіональний огляд країн"

Продукти діяльності учнів в проекті – відеоролик, презентації, буклети, газети для шкільних свят, рекомендації для туристів.

Під час вивчення теми учень надає відповідь на блозі вчителя блог

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні

-називають країни Східної, Північної, Західної, Центральної та Південної Європи,

-характеризують особливості розміщення, відтворення та формування населення країн Західної та Східної Європи, окремих регіонів та -урбанізаційні процеси сучасності;

-обґрунтовують галузеву структуру господарства країн Європи та пояснюють місце цих країн в МГПП;

-складають комплексну економіко-географічну характеристику країн регіону;

-роблять висновки про причини високого індустріального розвитку країн Західної Європи;

-оцінюють значення зв’язків України з державами-сусідами.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Вхідний контроль здійснюється під час розподілу проектів для випереджальних завдань та при проведенні вправи “ Мікрофон ”. Поточний контроль проходить на уроках та в рамках оформлення та захисту презентаційних проектів. На початку роботи над темою учні отримують оцінювальні карти, які заповнюють на кожному етапі урок. Також учні можуть пропонувати додаткові бали за креативність своїм однокласникам. Наприкінці вивчення теми всі учні виконують письмову контрольну роботу. Кожен учень отримує оцінку вчителя за роботу у групі та учні проводять взаємооцінку виконання кожного етапу роботи. Учні які мають проблеми у навчанні отримують посильне завдання, яке оцінюється за загальними вимогами свої проекти учні презентують вдома батькам, які оцінюють їх за певними критеріями. Оцінки виставляє вчитель наприкінці теми, враховуючи думки учнів класу.


Опитувальник з теми ,

Опис оцінювання мультемедійної презентації

Опис оцінювання буклету

Опис оцінювання всієї роботи

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

При вивченні теми учні досліджують сучасний стан економічно-соціальних процесів на території країн Європи, пояснюючи проблеми, пов'язані з тривалим використання природних ресурсів та з особливостями історичного розвитку країн регіону.


Визначення очікувань учнів вчителем відбувається під час вправи “ Мікрофон “ на першому уроці , а також учні самостійно визначають пріоритети під час підготовки проектів (план презентації та основні питання надає вчитель, а учні під час роботи у групах визначають аспекти кожного питання, які викликають у них найбільший інтерес, та розподіляють час на висвітлення кожного питання).

При створенні презентацій на уроці; учні, які отримали випереджальне завдання під час підготовки до уроку та при створенні самостійних презентації використовують Internet.


Проекти учнів рекомендовано до захисту на уроці, а також можливо використовувати під час позакласних та позашкільних заходів для мотивації вивчення теми “ Країни Європи ” та курсу “ Географія світу ” в цілому. Приклад презентації вчитель рекомендує як основу для створення інших презентацій під час подальшого вивчення регіонального огляду країн у 10 класі.


Оцінювання робіт учнів відбувається під час заповнення оцінювальної таблиці, яку рекомендує вчитель, також кожен учень або група учнів має можливість отримати додаткові бали за креативність та винахідливість, які рекомендує клас в цілому та вчитель особисто.


При формуванні груп враховується особисте бажання учня вивчати те чи інше питання, а також рівень попередньої підготовки учнів. Наприклад, питання географічного положення та природно-ресурсного потенціалу потребують менше додаткових знань, ніж питання соціально-економічного розвитку країн. Прогрес учнів можна визначити, якщо при вивченні наступної теми він проявить бажання перейти до групи, яка працює над більш складним запитанням. Таким чином, під час вивчення теми створюється ситуація успіху кожного учня.


Вчитель, визначаючи очікування учнів, планує розподіл часу на уроці, допомагає учням об'єднатись у групи для подальшої роботи; розподіляє випереджальне завдання та надає консультації з підготовки подальших проектів; надає чіткі інструкції під час створення проектів та презентацій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Леонідівна Стульнюк

Фах, навчальний предмет

вчитель географії

Навчальний заклад

КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Маріупольської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

Маріуполь

Контактні дані

stulnyuk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03-29.03.2013

Місце проведення тренінгу

Маріуполь

Тренери

Щуренко Олена Валеріївна