Навчальний проект на тему "Харчові добавки. Е-числа"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Харчові добавки. Е-числа"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, інформатика

Вік учнів, клас

Учні 8-11 класів

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Харчування сучасної людини відрізняється від продуктового набору наших предків. Вони вживали свіжі овочі та фрукти, натуральне м'ясо , молоко, мелене зерно злаків без додавання хімічних сполук. Люди ХХIст. найчастіше вживають продукти, які пройшли промислову переробку. Цей проект охоплює навчальну тему включену в програму з хімії для 11 класу. Він включає вивчення і дослідження учнями різноманітності харчових добавок їх вміст в продуктах харчування і вплив на організм людини. Учні демонструють свої знання у формі мультимедійних презентацій та інформаційних бюлетенів, підготовлених для учнів та їх батьків.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використовуються такі інструменти для оцінювання: • Контрольний список для оцінки навичок учнів з вирішення проблем (оцінюємо навички учнів старших класів вирішувати проблеми) • Форма оцінювання для вікі-сторінки (самооцінювання учнями своїх вікі-сторінок.) • Контрольний список для оцінювання однолітками презентації (виступ однолітків з демонстрацією їх проектної групової роботи ) • Контрольний список процесів дослідження (самоооцінювання ходу дослідження) • Співробітництво(ефективність співробітництва) • Рефлексія під час виконання проекту (робота впродовж виконання проекту) • Форма оцінювання комп’ютерних робіт (відслідковуються успіхи учнів та оцінювати кінцевого продукту: зміст, данні, висновки, відображення даних, кінцевий продукт) • Форма оцінювання мультимедійної презентації (самостійно оцінюються презентації до проектів) • Форма оцінювання навичок виявлення та опису проблеми; опитувальники • теблиці ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

260px

Х12.JPG

І етап– показ презентації, постановка мети та цілей проекту, під час показу учні знайомляться з темою проект, заповнюють ЗХД, учні об’єднуються в 3групи (при показі вчителем презентації [1] та оголошенні тематичних питань). І група вивчає різноманітних харчових добавок; ІІ група - виконує дослідження дослідження вмісту харчових добавок у м’ясних виробах; IIIгрупа-досліджує вплив харчових добавок на організм людини. Учні розробляють приблизний сценарій, методи вирішення та досягнення мети проекту. Вчитель оцінює навичок учнів з вирішення проблем. ІІ етап - пошук відповідей на питання. Учні які займаються зібранням теоретичного матеріалу використовують Інтернет ресурси для пошуку потрібної інформації, Для більш ефективнішої роботи вчитель пропонує учням список основних освітніх веб-ресурсів, створення анкети опитувальника, завантаження його на веб-ресурс. Оцінюють ресурси сайтів, використовуючи Контрольний список для оцінки веб-сторінок. Учні які мають роль дослідників, користуючись переліком дослідів, що надав вчитель, виконують експерименти. Кожна з груп заповнює журнал досліджень. Учні об’єднують результати своїх досліджень, разом аналізують та знаходять рішення питання проекту. Розробляють учнівські презентації. Вчитель оцінює учнівські презентації. ІІІ етап– презентування учнівських робіт. Учні всіх груп оцінюють презентацію, та обговорюють досягнення мети проекту. І етап– показ мотивуючої презентації, постановка мети та цілей проекту, під час показу учні знайомляться з темою проект, заповнюють таблицю ЗХД, учні об’єднуються в 3групи (при показі вчителем презентації та оголошенні тематичних питань). І група вивчає різноманітних харчових добавок; ІІ група - виконує дослідження дослідження вмісту харчових добавок у м’ясних виробах; IIIгрупа-досліджує вплив харчових добавок на організм людини. Учні розробляють приблизний сценарій, методи вирішення та досягнення мети проекту. Вчитель оцінює навичок учнів з вирішення проблем. ІІ етап - пошук відповідей на питання. Учні які займаються зібранням теоретичного матеріалу використовують Інтернет ресурси для пошуку потрібної інформації, Для більш ефективнішої роботи вчитель пропонує учням список основних освітніх веб-ресурсів, створення анкети опитувальника, завантаження його на веб-ресурс. Оцінюють ресурси сайтів,використовуючи Контрольний список для оцінки веб-сторінок. Учні які мають роль дослідників, користуючись інструкцією [2], що надав вчитель, виконують експерименти. Кожна з груп заповнює журнал досліджень. Учні об’єднують результати своїх досліджень, разом аналізують та знаходять рішення питання проекту. Розробляють учнівські презентації. Вчитель оцінює учнівські презентації. ІІІ етап– презентування учнівських робіт. Учні всіх груп оцінюють презентацію, та обговорюють досягнення мети проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Грейцер Ірина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії

Навчальний заклад

Томаківська ЗОШ I –III ст. №2

Місто\село, район, область

Смт Томаківка Томаківського району Дніпропетровської обл..

Контактні дані

greycer1965@gmail.com 0972115972

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт Томаківка, Томаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, 11.04-23.04.2016 р.

Дати проведення тренінгу

11.04 - 23.04 2016р.

Місце проведення тренінгу

Томаківська ЗОШ I –III ст. №2,кабінет інформатики

Тренери

Кисляченко Наталія Анатоліївна