Навчальний проект на тему "Велична скарбниця Шевченкової слави"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Велична скарбниця Шевченкової слави"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Українська література", "Образотворче мистецтво", "Музичне мистецтво", "Історія України".

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

З метою вшанування творчості видатного українського поета учні 9 класу взяли участь у проекті « Велична скарбниця Шевченкової слави».

Було запропоновано декілька напрямків роботи, тому учасники розділилися на групи:

«Біографи» Напрямок роботи – провести дослідження біографії Тараса Шевченка, знайти цікаві, маловідомі факти, пов’язані з коханням і особистим життям поета, підготувати публікацію.

«Дослідники» Напрямок роботи – провести дослідження,з’ясувавши, як вшановується творчіть Т.Шевченка світовою громадськістю, створити презентацію.

«Мистецтвознавці» Напрямок роботи - дослідили діяльність Т. Шевченка як художника, значення його у розвитку української художньої школи, створити блог.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного оцінювання та тестування.

Учні використовують:

контрольний список для блогу

cамооцінювання прикладу учнівської роботи

Протягом роботи над проектом вчитель спостерігає за роботою груп, надає за необхідності допомогу. Учням пропонується скористуватися формами оцінювання презентації, блогу. Під час захисту проекту відбувається оцінювання презентації, блогу, спостерігається за дотриманням необхідних умов складання та етапів розкриття питань. У групах відбувається самооцінювання. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінок за презентацію, блог, усні виступи.

Критерії оцінювання презентації проекту:

1.Дотримання термінів виконання проекту.

2.Персональний вклад в проект (форми самооцінювання, взаємооцінювання)

3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу.

4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації (або наявність коментарів щодо недостовірності відповідного джерела.

5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом.

Оцінювання презентації

Оцінювання публікації

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування та тестів.

Учні використовують контрольний список для блогу

Протягом проекту вчитель спостерігає роботу групп, надаючи за необхідності допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися формою оцінювання блогу.

Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації,публікації, блогу, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається самооцінювання. Форма оцінювання виконання групового завдання при роботі над проектом.

Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів.Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу. До початку проекту кожна дитина отримала буклет по проектній роботі. Буклет

Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом, основні цілі та завдання. Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення вікі-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет). Отримав від батьків дозвіл на відкриття електронної скриньки дитини та дозвіл на використання матеріалів

Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. Провести дослідження. Оформити свої дослідження у вигляді таблиці.

Переглянути презентацію вчителя. Після перегляду учні отримують конкретні завдання. Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають, у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи.

Провести опитування З-Х-Д. Постановка проблемного питання.

Реалізація проекту. 1 тиждень: діти отримують правила техніки безпеки роботи з комп’ютером та правила безпечної роботи в мережі Інтернет; проводять особисті дослідження оточуючих предметів; об’єднуються групи та розподіляють обов’язки; отримують завдання для створення проекті; планують роботу групи.

2 тиждень - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет.

3 тиждень– оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи - презентація з обраної теми.

4 тиждень – перегляд вчителем, оцінка продуктів проектної діяльності учнів (самооцінка, взаємооцінка).

5 тиждень – презентація продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань, обмін думками, вибір найкращих творчих робіт.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кіхтенко Марина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

СЗШ№16 І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ Дніпропетровської області

Контактні дані

marinakihtenko1966@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 18, 17 - 30 жовтня 2017 року

Дати проведення тренінгу

17.10.2017- 30.10.2017р.

Місце проведення тренінгу

СЗШ№18 І-ІІІ ступенів

Тренери

Нестерова Анна Григорівна