Навчальний проект на тему "Історична Скандинавія"
Зміст
Назва проекту
Історична Скандинавія
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія,географія, художня культура.
Навчальні цілі
Згідно Стандарту в процесі вивчення теми учні повинні: знати уявлення про повсякденне життя людини середньовіччя, культурну спадщину середньовіччя; знати основні тенденції та характеристики розвитку людства цієї доби.Згідно програми в процесі вивчення теми учень називає час походів вікінгів, утворення Скандинавських держав, показує на карті напрямки походів вікінгів, описує пам’ятки культури, характеризує визначні історичні постаті.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект реалізується учнями 7 класу в рамках вивчення теми «Європа. Візантія. Арабський світ». Учні випробують себе в ролі «Дослідників», «Хронологів», «Мистецтвознавців». Продуктом діяльності є створення презентації, проведення анкетування та створення пам’ятки, проведення відео конференції та виставки «Духовний світ норманів»
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
В результаті роботи над проектом учні зможуть показуватимуть на карті Скандинавські країни; познайомляться з особливостями життя північних народів; матимуть уявлення про духовне життя норманів, знатимуть про відкриття вікінгів.
Опис оцінювання
При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Вивчаються навчальні потреби учнів. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Будуть використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту. Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка «Духовний світ норманів». Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та само оцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання. Захист проекту проводитиметься у вигляді відео конференції.
Діяльність учнів та вчителя
При вивченні теми учні досліджують причини та напрямки походів вікінгів. Досягнення норманів у суднобудуванні, їх духовний світ. Учням запропоновано об’єднатися в 3 групи. Представлена презентація в якій визначені завдання групам. Кожна група обирає командира. Для роботи широко використовуються можливості мережі Інтернет, де учні працюють на сайтах присвяченим даній проблемі. В результаті роботи учні створюють презентації, публікації, блоги. Кожна робота буде оцінена за допомогою формулюючого та підсумкового оцінювання. Звернути увагу на диференціацію навчання в ході вивчення теми, оскільки групи повинні бути рівноцінні. Протягом проекту вчитель організовує роботу учнів. Учні навчаться показувати на карті Скандинавські країни; ознайомляться з особливостями життя північних народів; матимуть уявлення про духовне життя норманів, дізнаються про відкриття вікінгів. Обов’язково при роботі з проектом потрібно взяти дозволи у батьків.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олексієнко Микола Євгенович
Фах, навчальний предмет
вчитель фізкультури
Навчальний заклад
СЗШ №16 І-ІІст. м.Новомосковська
Місто\село, район, область
м.Новомосковськ Дніпропетровська обл.
Контактні дані
mikolaolex1965@gmail.co9m
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17-30 жовтня 2017 року
Місце проведення тренінгу
м.Новомосковськ
Тренери
Нестерова Анна Григорівна