Навчальний проект з інформатики Олійник Наталії Валеріївни "На межі старого і нового"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Зміст

ТЕМА ПРОЕКТУ:

"На межі старого і нового"

ПРЕДМЕТИ:

Історія, інформатика

КЛАСИ:

для учнів 8 класів (14 років)

ОСНОВНА ІДЕЯ ПРОЕКТУ:

Проект з історії «На межі старого і нового» сприяє поглибленню вивчення історії рідного міста на основі цікавих історичних, міфічних подій. У процесі вивчення проекту учні будуть ознайомлені із сторінками історії міста Кам’янське, виникненням історичних споруд, пам’ятників архітектури та пов’язаними із ними легендами. Особливе місце відводиться будинку зі шпилем на центральній площі міста, з яким пов’язане містична подія, з якої випливає запитання «Чи дійсно живуть привиди в цьому будинку?». Цікавими стануть екскурсії, спілкування з мешканцями міста, будинку «з привидами» та їх думки. Даний проект спонукає до глибокого ознайомлення учнів з історією своєї малої батьківщини, виробленню вміння мислити, аналізувати, працювати в групах, археологічними матеріалами, виробляти вміння історичного дослідження, виховувати патріотизм, гордість за рідне місто та позитивні історичні емоції.

ПЛАН ВИВЧЕННЯ ТЕМИ: "На межі старого і нового"

ПЛАН ВИКОНАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «На межі старого і нового"

ОЦІНЮВАННЯ:

Форма оцінювання блогу

Учнівська презентація ходу та оцінювання результатів проекту

Контрольний список мультимедійної презентації до проекту «На межі старого і нового». 8 класи

Форма оцінювання представлення результату проекту з теми «На межі старого і нового». 8 класи

З-Х-Д-таблиця 

Т-схема

ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ ТА ВЧИТЕЛЯ

Діяльність учня

На уроці історії учням було представлено презентацію проекту на тему «На межі старого і нового», в якій розкривається історія історичних споруд міста Кам’янське. Дітей вразили історичні факти та легенди про деякі архітектурні споруди міста. Особливо зацікавив будинок зі шпилем на головній площі міста. Запропонований вчителем «Опитувальник для учнів» наштовхнув учнів більш детально познайомитися з історією рідного міста. Учні об’єдналися в групи. Обрали теми досліджень. Одним із досліджень був будинок зі шпилем. Діти відслідкували його історію від його перших днів до сьогодення, щоб нарешті дати відповідь на питання, яке турбує всіх «Чому в домі зі шпилем ніхто не проживає?». За допомогою мережі Інтернет, місцевої бібліотеки та музею учні здійснили пошук історичних фактів архітектурних споруд міста. Провели опитування серед мешканців міста, своїх друзів, знайомих, батьків. Знайдена інформація – текстова, фото та відео була збережена на носіях. У створеному блозі учні розмістили інформацію про учасників проекту, історичні факти, легенди та доповнили все це графічними додатками та використаними джерелами. По завершенню проекту відбулася презентація робіт (приклад). Після представлених всіма групами робіт провели оцінювання демонстраційних продуктів проектів.

Діяльність вчителя

Підготувала презентацію проектної діяльності на тему «На межі старого і нового» для зацікавлення дітей до вивчення історії рідного міста та «Опитувальник для дітей», в якому діти змогли оцінити свої знання з історії рідного міста. Для полегшення роботи деяким учням, було запропоновано шаблон презентації. Об’єднала учнів в групи та надала кожній групі завдання, розпочалася робота. По закінченню проекту відбувається захист робіт учнів, обговорення результатів, проведення рефлексії, оцінювання проектів.

</div>

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРА

Олійник Наталія Валеріївна

вчитель інформатики

НВК гімназія № 11 м. Кам'янське

м. Кам'янське, Дніпропетровської області, область

Контактні дані

INTEL "Навчання для майбутнього" v.10

06.02.201 - 17.02.2017

ДОІППО

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна

Запорожець Ольга Миколаївна

Коляда Ірина Григорівна

Кущова Тетяна Анатоліївна