Навчальний проект за темою "Т.Г.Шевченко.Він був сином мужика і став володарем в царстві духа."
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Він був сином мужика і став володарем в царстві духа.Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література,історія,музичне мистецтво.
Вік учнів, клас
12-13 років,7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект для учнів 7-го класу, в якому визначається ціннісні орієнтири школярів, підвищується загальна освіченість учнів, формуються вміння усвідомлювати прочитане, розширюються культурно-пізнавальні інтереси. Під час реалізації проекту учні будуть проводити опитування, опрацюють різноманітні джерела, проаналізують вивчені до сьогоднішнього дня твори Т.Г. Шевченка. Учні працюють в групах, щоб опрацювати достатню кількість матеріалів, проводять пошукову роботу. Проведуть конкурс-змагання між групами.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують Контрольний список досліджень та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію»та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою Я – розумію»« та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень.Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою.форм оцінювання публікацій. Презентації. Учні працюють із формою «Я- Розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень. за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком вивчення теми, вчитель демонструє стартову презентацію і буклетз теми: «Т.Г. Шевченко- духовний наставник українців». Розповідає про майбутні дослідження учнів долучивши до роботи над темою учнів 7 класів. На початковому етапі обговорює проблемне питання « ключове питання» методом обговорення, визначають майбутні напрямки досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють з проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів 1 група – одне тематичне питання "Т. Шевченко-художник", результати дослідження Представляють у вигляді презентації і буклету. 2 група –друге тематичне питання "Сторінками життя Т.Г. Шевченка". 3 група –третє тематичне питання "Літературний і мистецький світ Т. Шевченка".Впродовж всього проекту вчитель спостерігає за діяльністю учнів, консультує, веде журнал спостережень, аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД-схеми, асоціативний кущ, контрольний список учнівської презентації) вчитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитування відбувається перевірка досягнень та оголошення результатів досліджень учнів на підсумковому занятті. Перед початком роботи з проектом учні знайомляться з темою, метою і завданнями. Розподілившись на групи, опрацьовують питання, за якими будуть створювати проекти, визначають, з якими джерелами буде працювати кожна з груп. Збирають і систематизують інформацію з Інтернету та друкованих джерел. Перша група 7 класу створюють мультимедійну презентацію «Шевченко-художник". Потім демонструють презентацію перед учнями та вчителями. Для обговорення ідеї та пошуку однодумців створюється проект. Учасники проекту, працюючи в групах, вивчають готові публікації, аналізують їх та оцінюють. Розробляють план своєї власної публікації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сальник Світлана Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови і літератури. Українська література
Навчальний заклад
КЗО "СЗШ №88" ДМР
Місто\село, район, область
М.Дніпропетровськ,Ленінський район,Дніпропетровська обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 16.03 по 28.03.2015р.
Місце проведення тренінгу
КЗО "СЗШ №143"