Навчальний проект за темою "Ми - пішоходи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Урок-проект "Ми - пішоходи"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інтегровано з предметами музика, ОТМ, фізкультура.

Вік учнів, клас

1 клас, 6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

На уроці з "Основ здоров'я" в 1 класі на тему "Ти-пішохід. Складові дороги" прагнути, щоб учні більш детально дізнатися про Правила дорожнього руху; дати відповідь на запитання "Чи вміємо ми користуватись правилами дорожнього руху? Використовую роботу в групах, рольову гру "Ось така вона дорога", загадки по темі, пісні, гру-руханку, уривок з мультфільму "Дядя Стьопа"(за С.Міхалковим), які допоможуть учням засвоїти правила дорожнього руху та бути обережними на вулиці, запобігати травматизму..

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчитель визначає обізнаність кожного учня в правилах дорожнього руху, які були відомі учням з власного досвіду за допомогою «мозкового штурму»,заповнюють таблиці З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні разом з батьками впродовж роботи над проектом, вони використовують таблицю З-Х-Д з «Правил дорожнього руху», яка допомагає їм аналізувати власне навчання. Проходять спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв'язок щодо покращення презентації. Вчитель організовує взаємооцінювання в групі, враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи. Також оцінюються діти і під час підсумкового обговорення ключового питання «Які нові правила дорожнього руху ви запам’ятали?»

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

400px400px Проект з «Основ здоров’я» на тему «Ти – пішохід. Складові дороги» починається з того, що вчитель на виховних годинах виявляє, як першокласники знають елементарні правила дорожнього руху,відмічає відповіді учнів з метою подальшого планування діяльності та попереднього оцінювання. На батьківських зборах вчитель знайомить батьків з презентацією «Авторське право» та «Безпека підлітків в роботі з Інтернетом». Демонструє презентацію проекту та буклет «Ти – пішохід», де ознайомила батьків з метою та завданнями проекту. В класному куточку вивішується перелік правил дорожнього руху, надається батькам завдання допомогти ознайомити своїх дітей з ними на практиці по дорозі із школи додому в ігровій формі. Така діяльність учнів досягається за допомогою проведення «Мозкового штурму» : учні стають в круг, по-черзі беруть мікрофон і кожен розповідає те правило, яке знає найкраще. На класних годинах вчитель надає учням потрібні на проекті вірші, загадки, ролі. Батьки допомагають знайти в Інтернеті потрібний матеріал для проекту, роздруковуються картки для роботи в групах, знаходяться мультимедійні записи по темі тощо… Вчитель на уроках з інших предметів пояснює учням, як треба працювати в групах та як буде відбуватися оцінювання їхніх робіт, хто з учнів буде ведучим, помічником, художником, писарем (диференційований підхід).Учні об’єднуються у групи, заповнюють таблицю З-Х-Д, підбирають назву групи. Діяльність учнів в групах проходить таким чином: групам роздаються картки, на яких зображено перехрестя, частини дороги позначено пустими кругами, де діти повинні розставити номера частин дороги. Наприклад: 1- тротуар, 2-бордюр, 3-пішохідний перехід, 4- проїжджа дорога, 5-перехрестя. Учитель та батьки випускають блог з пам’ятками правил дорожнього руху. Експерти –найбільш досвідчені учні –дають консультації і поради. Щоденно на протязі тижня проходить рефлексія, що учні зробили, на що треба ще звернути увагу.За допомогою вчителя та батьків діти зробили блог та пам'ятку "Правила дорожнього руху"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Федорівна Огурна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №88»

Місто\село, район, область

М.Дніпропетровськ, Ленінський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.2015р.-28.03.2015р.

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №143»

Тренери

Косенко Вікторія Данилівна