Навчальний проект Погребняк І.В. по математиці з теми "Копійка гривню береже"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вимірювання грошових одиниць

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

З вивчення розділу «Грошові одиниці» з математики пропонується розглянути тему «Копійка та гривня» та здійснити навчальний проект «Копійка гривню береже». Цей проект включає ознайомлення учнів з історією винекнення грошових одиниць. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію щодо грошових одиниць. Учні розглядають питання з історії виникнення грошей, використання їх в житті людини, які бувають сучасні грошові одиниці, цікаві історії з життя людини та матеріальні цінності. Учні демонструють свої спостереження та власні висновки щодо грошових одиниць на блозі або презентують використовуючи програму Power Point.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список з самоспрямування у навчанні, планування проекту, щоб скоригувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. На початку проекту учням пропонується заповнити таблицю ЗХД та асоціативний кущ з теми «Гроші», з метою виявлення рівня знань учнів. Таблиця ЗХД доповнюється впродовж всього проекту. Протягом проекту учні проводять самооцінку за формою оцінювання виконання групових завдань та здатність до критичного мислення відповідно критеріїв оформлюваних вчителем. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють свої роботи, оцінюють свою діяльність за формою оцінювання учнівського блогу або мультимедійної презентації.

Таблиця "ЗХЯД

Асоціативний кущ

Форма самооцінювання групової роботи

Форма оцінювання мультимедійної презентації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап. На початку проекту учні ознайомлюються з учительською презентацією в якій представляється ключове запитання: Чи потрібні життєві цінності людині? та тематичні питання проекту: Чи впливають гроші на життя людини? Чи потрібні людині гроші? Скільки коштують гроші? Які цінності бережуть грошові одиниці? З метою виявлення рівня своїх знань з теми проекту учні заповнюють таблицю ЗХД та асоціативний кущ з теми «Гроші». ІІ етап. Учасники проекту збирають інформацію та формують власне уявлення про поняттям «грошова одиниця», «копійка», «валюта», «електронні гроші». Учні ознайомлюються з законом про авторське право, правилами пошуку інформації в мережі Інтернет, оцінюють власні вміння використовувати веб-ресурси. Учні шукають інформацію в мережі Інтернет про сімейні традиції в різних країнах світу та порівнюють з традиціями у своїй сім’ї. Учасники проекту розробляють власні пропозиції щодо відношення до грошей, які можна віднести до цінностей. Результати досліджень учні представляють у вигляді учнівської презентації. Для цього учасники проекту можуть скористатись шаблоном створення презентації, яку запропонував учитель на початку роботи в проекті. ІІІ етап. Учні вивчають грошові одиниці, вплив грошових одиниць на розвиток людини у суспільстві, слідкують за зміною курсом валюти. В процесі дослідження створюють опитувальник «Роль грошових одиниць у житті людини», за допомогою якого визначають які гроші корисніші в житті. Для визначення рівня власних досягнень у проекті учні користуються формами оцінювання власної діяльності та проводять самооцінювання діяльності в групах. ІV етап. Після закінчення збору інформації, діляться своїми спостереженнями та своїми думками. Учні підсумовують результати дослідження: які гроші найбільш популярні серед людей – електронні чи готівка, як впливають на розвиток людини у суспільстві. Свою роботу описують на блозі або презентують за допомогою програми Power Point, за бажанням створюють малюнки або колажі, пишуть есе за темою проекту. Вчаться презентувати свою роботу та презентують її перед однокласниками. Підводять підсумки своєї роботи у проекті.

Буклет метод проектів

Учнівська презентація

Вчительська презентація

Опитування

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Погребняк Інна Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

inneska100@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Кривий Ріг, КЗШ №100, 06-18 листопада 2017 року

Дати проведення тренінгу

06 - 18 листопада 2017 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Тренери

Косач Анастасія Олегівна