Навчальний проект Парфіло Наталії Сергіївни з теми "Бризки веселки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Національні та державні символи України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі (Природознавство, образотворче мистецтво)

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект пропонується для реалізації учням початкових класів. Працюючи над проектом, учні знайомляться з проектною діяльністю, набувають досвід роботи в групі, вчаться використовувати ІКТ, розширюють і поглиблюють отримані знання На протязі проекту учні мають поглибити свої знання про символічне значення українського віночка. Для роботи над цім завданням вони об΄єднуються в три групи, отримають тематичні запитання, над якими буде працювати кожна група, визначають напрямки роботи між членами групи. Шукатимуть інформацію про рослини, які здавна ростуть в Україні і з яких можна сплести віночок. Учні довідаються, чому в Україні здавна вважають вербу і калину священними рослинами – оберегами та особливості рослин – символів у національній символіці. Використовуючи зібрану інформацію про види віночків та символічне значення кольорів стрічок учні шукають шляхи вирішення проблеми. Інформацію шукають в інтернеті, в довідковій літературі: читають енциклопедії, ходять до бібліотеки, звертаються за допомогою до батьків, учителя. Вони готують і представляють свої висновки і рекомендації для учнів свого класу. За результатами дослідження учні створять публікацію, блог та презентацію, яку продемонструють учням свого класу, паралельних класів та вчителям.

План вивчення теми (вставити файл)

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку роботи в проекті вчитель роздає учням форму оцінювання проектів і проводить її обговорення. Ця форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту, учні використовують форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання. Також перед початком створення проекту вчитель знайомить учнів з презентацією, де пропонує заповнити з-х-д таблиці і після цього розділитися на групи. Учитель проводить декілька разів поточне оцінювання, тести, практичні роботи навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з теми. Оцінювання, що будується навколо навчальних потреб учнів, акцентує увагу як на змісті навчальної теми, так і на навичках 21 століття. Форми оцінювання мають критерії, що тісно пов’язані з цілями, які відображаються в кінцевому продукті проекту, підсумкове оцінювання, що розробляється учнями(презентація).

Здійснюю оцінювання учнів на кожному етапі. Виконати тестування

Учні оцінюють дослідження за домопогою контрольного списку. Оцінювання командної роботи [1]

Список для дослідницької публікації [2]

Список дослідження [3]

Список інтерв"ювання [4]

Форми оцінювання для дослідження [5]

Схема ЗХД [6]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку учні отримують завдання від учителя у формі учительського буклету та обговорюють хід проекту. Для його виконання вони об’єднуються в 3 групи. Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Вчитель демонструє стартову презентацію вчителя. Створюють схему ЗХД (ЗНАЮ, ХОЧУ ЗНАТИ, ДІЗНАЮСЯ) та розподіляють між собою обов’язки. Далі вони досліджують матеріали в бібліотеках, друковані та електронні публікації. Проводять опитування, обговорення з класом тематичних питань проекту та ставляться завдання для дослідження. Методом мозкового штурму діти визначають майбутні напрямки своїх досліджень. Під керівництвом вчителя створюють власну презентацію, де висвітлюють результати свого дослідження. Створюючи продукт проекту діти аналізують результат з контрольним списком та формою оцінювання відповідного ресурсу (буклету, презентації). Одними з обов’язкових умов є вказування першоджерела, збереження авторського права. Серед учнів проводиться самооцінювання та рефлексія щодо виконання проекту, за результатами яких вчитель коригує роботу учнів. Використовуючи контрольні списки, група (за потреби) корегує свій план, обов’язки членів команди. Вчитель, використовуючи контрольні списки зворотнього зв’язка від однолітків, контролює процес кооперації у групі. Учасникам проектів пропонується розповсюдити створені тематичні буклети серед учнів, вчителів школи для обговорення такого питання. Після чого, проект є завершеним. Кожна група презентує створені продукти й здійснює само та взаємооцінку (роль вчителя, як оцінюючого мінімізовано).


Пропоную для ознайомлення публікацію реклами по методу проектів.

Viknat1.jpeg
Viknat2.jpeg

Результат учнівської роботи є блог. [7]

.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Парфіло Наталія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька гімназія № 49

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Покровський район

Дніпропетровська область

Контактні дані

parfilonatali@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 жовтня 2017 - 30 жовтня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька гімназія № 49

Тренери

Дзівінська Олена Афанасіївна

Сокол Тетяна Костянтинівна