Навчальний проект Невалихіної Ю.О. по хімії з теми "Сіль землі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Поширення солей в природі та їх практичне значення
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, біологія, географія, інформатика
Вік учнів, клас
8 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
При вивченні розділу «Основні класи неорганічних сполук» з хімії пропонується розглянути тему «Поширення солей в природі та їх практичне значення» та здійснити навчальний проект «Сіль землі». Для реалізації проекту учасники збирають інформацію про поширення солей в природі та їх застосування, з’ясовують біологічну роль солей, що містяться в живих організмах. Для кращої роботи у проекті учасники об’єднуються в групи по 3-4 учня, робота групи координується вчителем. Учні проводять огляд літератури та інтернет-ресурсів з даних питань і складають звіт. Звіт про виконану роботу оформляється у вигляді буклету або мультимедійної презентації.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД- таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють,а також показують свої попередні знання щодо вивчення солей. Учитель проводить оцінювання навчальних досягнень учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки, Учні впродовж всього виконання проекту постійно працюють над таблицею ЗХД, поступово заповнюють її. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні завершать частину дослідження, учитель перевірить їх спостереження, правильність запису, щоб з’ясувати , чи потребують учні додаткових інструкцій. Коли учні працюють у малих групах над створенням презентації, публікації для того, щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для презентації, який допомагає їм створювати презентацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання.
Контрольний список з самоспрямування у навчанні
Форма оцінювання мультимедійної презентації
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учитель видає дітям брошури, які пояснюють особливості методу проектів, та як він буде використовуватися при вивченні теми; пересвідчується , що учні знають, як користуватися нагрівальними приладами, які будуть використані під час виконання проекту. Перевіряє, чи знають учні, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. Просить учнів підготувати наперед журнали досліджень, щоб занотовувати свої спостереження, і думати над питаннями і спільними дискусіями у рамках навчального проекту. Перше заняття Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання: Що пронизує усі сторони життя? Як один із варіантів проводить з учнями мозковий штурм. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: Де ми зустрічаємося із солями в нашому житті? Як сіль збагачує нашу мову? Учні мають ознайомитися і розглянути поширення солей в природі, їх застосування. Для кожної групи розроблене власне завдання. Група 1. Дізнатися, які солі поширені у літосфері і гідросфері та де їх використовують. Група 2. Встановити наявність солей Кальцію і Магнію у прісній воді. Запропонувати способи пом’якшення води. Група 3. З’ясувати, які солі входять до складу живих організмів та яка їх біологічна роль. Група 4. Знайти вислови про сіль в скарбниці народної мудрості. Перед початком роботи вчитель: –обов’язково знайомить дітей з Законом про авторське право; –пояснює як правильно оформити список використаних джерел (пропонуємо для заповнення шаблон таблиці); - нагадує про безпечну поведінку в Інтернеті. Учні отримують форму оцінювання та контрольний список. Об’єднання в групи відбувається автоматично і починається процес роботи над проектом. Друге заняття Учні в групах обговорюють свої завдання, записують в Журналі досліджень свої попередні ідеї та методи, які будуть використовувати під час досліджень. Вчитель слідкує за роботою груп, коректує і спрямовує їх роботу. Продуктом даного етапу роботи стане Інструкція для виконання дослідження. Діти виконують дослідження, нотують у журналах отримані результати. Роблять висновки. Під час виконання проекту учні навчаються оформляти результати роботи у вигляді таблиць, узагальнювати дані, робити висновки. Готують презентацію, бюлетень, буклет або веб-сайт. Третє заняття Учитель оцінює роботи учнів. Учні: - презентують роботи; - взаємооцінюють роботи за критеріями, передбаченими у формі оцінювання; - презентують результати досліджень у вигляді проектів учням паралельних класів, батькам.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Невалихіна Юлія Олегівна
Фах, навчальний предмет
вчитель хімії, біології
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область
Контактні дані
nevalashkanevalashka@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
06 - 18 листопада 2017 року
Місце проведення тренінгу
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100
Тренери
Косач Анастасія Олегівна