Навчальний проект Лагоди К.М. "Казка – дитинство людства та його мудрість" для 5 класу
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Українські народні казки
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література. Українська мова. Інформатика
Вік учнів, клас
5 клас, 10-11 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект « Українські народні казки» розрахований для учнів 5-го класу та їхніх батьків. Під час впровадження цього проекту учні повинні засвоїти, що таке «казка», ознайомитись з її будовою, порівняти народні та літературні казки, обговорити вчинки героїв казки, уособлення добра і зла у казках.
Знати зміст українських казок. Розуміти особливість побудови народної казки, роль у ній фантастичного елементу. Вміти виразно і вдумливо читати казки, переказувати їх. Характеризувати казкових героїв, аналізувати реальне і фантастичне. Уміти пояснювати народні уявлення про добро і зло, красиве і потворне, смішне і страшне (на основі текстів казок). Уміти висловлювати власні міркування про зміст казок, проводити аналогії з сучасним життям. Усвідомлення постійної присутності в житті, в душі людини добра і зла, красивого і потворного. Розвиток творчих здібностей (уяви, фантазії, прагнення експериментувати).
В учнів будуть формуватися навички створення публікацій, веб-сторінок, презентацій, вміння аналізувати й синтезувати матеріал, робити висновки. Учні вчаться правильно розподіляти свій час, обов’язки, працювати в групах, парах. Розвивають вміння презентувати результати своєї праці.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Опитування Вхідне тестування, Метод «Очікування» Мозковий штурм Спостереження і дослідження груп Індивідуальні і групові консультації Складання попередніх звітів Публікації, презентації Критерії та форми оцінювання( за балами) Підсумкове тестування Відомість оцінок
Завдання для перевірки рівня знань
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом учні повинні вміти працювати парами і в групах, збирати інформацію, систематизувати її, вміти давати оцінку іншим та само оцінюватися. Учасники проекту повинні володіти комп’ютерними технологіями, а також вміти користуватися мережою Інтернет.
При вивченні теми підготована вчителем презентація допомагає учням зорієнтуватися в ключових, тематичних та змістовних питаннях. Інтернет допоможе учням зібрати теоретичну інформацію, обмінятися цією інформацією, дібрати ілюстрації до проекту. Оцінювання учнівського проекту відбуватиметься згідно з критеріями оцінювання учнівських проектів.
Учні, що мають проблеми у навчанні, отрумують додатковий час для виконання окремих завдань, модифіковані завдання, об’єднуються в групи за особливими критеріями, отримують календарі із термінами, адаптованими до їх потреб методи і технології, а також підтримку учнів-консультантів. Замість письмової роботи з такими учнями буде проведено бесіду.
Обдаровані учні отримують завдання підвищеної складності, які потребуть більш детального дослідження, синтезу та аналізу отриманого матеріалу, вміння робити загальні та конкретні висновки. Також такі учні отримають незалежні, ті, що потребують самостійного мислення, поглядів, завдання.
Буклет про навчання за методом проектів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лагода Катерина Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа № 99
Місто\село, район, область
м.Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
З 6 по 18 жовтня 2014 р.
Місце проведення тренінгу
Кривоірзька гімназія №127
Тренер
Шпітко В.В.