Навчальний проект Колєснікової С.П. по природознавству з теми "Таємниці звичайної води"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Таємниці звичайної води

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, інформатика

Вік учнів, клас

8-9 років, 3 клас 

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 3 класу, під час вивчення теми з природознавства «Вода. Властивості води» проводять власне дослідження. Вчитель разом з учнями визначають, ключові,тематичні та змістовні запитання. Діти об'єднуються у групи. У процесі роботи в проекті "Таємниці звичайної води" учні повинні розширити свої знання про воду. В мережі Інтернет знайти цікаву інформацію стосовно досліджень структури води та вплив зміненої води на розвиток рослини, необхідну інформацію по догляду за рослиною.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів. Учні використовують контрольний список з самоспрямування у навчанні, планування проекту, щоб скоригувати своє навчання, здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. На початку проекту учням пропонується заповнити таблицю ЗХД та асоціативний кущ з теми «Вода. Властивості води», з метою виявлення рівня знань учнів. Таблиця ЗХД доповнюється впродовж всього проекту. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють свої роботи, оцінюють свою діяльність за формою оцінювання учнівського блогу або мультимедійної презентації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття. І етап. На початку проекту учні ознайомлюються з учительською презентацією в якій представляється ключове запитання: Що потрібно для життя? та тематичні питання проекту: Про що нам може розповісти навколишнє середовище? Яке значення вода має в житті людини? Чи можуть висохнуть колись моря та океани? З метою виявлення рівня своїх знань з теми проекту учні заповнюють таблицю З.Х.Д та асоціативний кущ з теми «Вода». ІІ етап. Учасники проекту збирають інформацію та формують власне уявлення про поняттям «вода» «змінена вода». Учні ознайомлюються з законом про авторське право, правилами пошуку інформації в мережі Інтернет, оцінюють власні вміння використовувати веб - ресурси. Учні шукають інформацію в мережі Інтернет про воду, стан води та її властивості та феноменальні властивості. Результати досліджень учні представляють у вигляді учнівської презентації, щоденника спостережень. Для цього учасники проекту можуть скористатись шаблоном створення презентації, яку запропонував учительна початку роботи в проекті. ІІІ етап. Учні вивчають властивості води, досліджують змінену воду, та її вплив наріст та розвиток рослини, спостерігають за ростом квітки. В процесі дослідження створюють опитувальник. Для визначення рівня власних досягнень у проекті учні користуються формами оцінювання власної діяльності та проводять самооцінювання діяльності в групах. ІVетап. Після закінчення збору інформації,діляться своїми спостереженнями та своїми думками. Учні підсумовують результати дослідження: які зміни відбулися в рості та розвитку рослини. Свою роботу описують на блозі або презентують за допомогою програми PowerPoint, пишуть есе за темою проекту. Вчаться презентувати свою роботу та презентують її перед однокласниками. Підводять підсумки своєї роботи у проекті.

Буклет Метод проектів

Учительська презентація

Презентація учнів

Опитувальник

Тести

Фасилітація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Колєснікова Світлана

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

kolsp280968@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Кривий Ріг, КЗШ №100, 06-18 листопада 2017 року

Дати проведення тренінгу

06 - 18 листопада 2017 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Тренери

Косач Анастасія Олегівна