Навчальний проект Коваль І.С. з української мови по темі "Краплини експромту"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Неологізми, їх стилістичні функції.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
українська мова та література, історія, інформатика
Вік учнів, клас
14-16 років, 10 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект розраховано на учнів 10 класу. Упродовж трьох тижнів десятикласники працюватимуть на основі набутих знань з теоретико-практичним дослідженням, вивчаючи оказіоналізми, їх словотворчі особливості та стилістичний потенціал. Клас розподілено на три групи, кожна з яких розглядатиме певне коло питань і досліджуватиме окремо визначені проблеми. Учні мають чітко усвідомити мету навчальної роботи та поетапно проструктурувати її. Всі напрацювання учні логічно та з творчим підходом обробляють і подають у вигляді готової продукції, яка потім оцінюється вчителем за загальними критеріями. Проект має важливе значення у навчально-виховному процесі. Він сприяє розвитку творчих здібностей, спонукає до пошукової діяльності. Учні у процесі виконання проектної роботи сформують певні уміння і навички. Віднайшовши теоретичний матеріал до теми, десятикласники демонструють свої напрацювання практично у вигляді презентації, публікації та веб-сайту.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж усього виконання проектної роботи вчитель допомагає, контролює та перевіряє наявність усіх елементів та структурної побудови проекту учнів. Оскільки клас поділений на групи, враховується загалом колективна робота, а також оцінюється участь кожного члена команди, так як завдання групи розподілені. По закінченню роботи команди захищають свої проектні роботи у вигляді презентацій, публікацій та веб-сайтів. Враховується змістовність матеріалу, оформлення, здатність подати матеріал, креативність у створенні та демонстрації проекту. Також перевіряється чи зуміли учні, створюючи проекти, віднайти відповіді на Ключове та Тематичні запитання. Вкінці проводиться бесіда з учнями щодо теми проекту та підбиття підсумків, оцінювання команд.
Контрольний список з самоспрямування у навчанні.
Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
Форма оцінювання мультимедійної презентації
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап. На початку проекту учні ознайомлюються з учительською презентацією в якій представляється ключове запитання: Що сниться птахам увісні? та тематичні питання проекту: 1. Чому вчені приділяють значну увагу вивченню авторських новотворів? 2. Які особливості різних типів оказіоналізмів з погляду морфолого-словотворчої структури? 3. У чому полягає специфіка стилістичних функцій авторських інновацій? З метою виявлення рівня своїх знань з теми проекту учні заповнюють таблицю ЗХД та дошку запитань з теми «Індивідуально-авторські неологізми». ІІ етап. Учасники проекту збирають інформацію та формують власне уявлення про поняттям «неологізми», «оказіоналізми», «індивідуально-авторський неологізм». Учні ознайомлюються з законом про авторське право, правилами пошуку інформації в мережі Інтернет, оцінюють власні вміння використовувати веб-ресурси. Учні шукають інформацію в мережі Інтернет про автоські новотвори в поетичних творах сучасних письменників. Учасники проекту розробляють власні пропозиції щодо можливих оказіоналізмів та способів їх творення. Результати досліджень учні представляють у вигляді учнівської презентації. Для цього учасники проекту можуть скористатись шаблоном створення презентації, яку запропонував учитель на початку роботи в проекті. ІІІ етап.Учні вивчають оказіональну лексику в сучасній українській поезії. В процесі дослідження створюють опитувальник «Індивідуально-авторські неологізми», яким способом утворені авторські неологізми та які стилістичні функції вони виконують. Для визначення рівня власних досягнень у проекті учні користуються формами оцінювання власної діяльності та проводять самооцінювання діяльності в групах. ІV етап.Після закінчення збору інформації, діляться своїми спостереженнями та своїми думками. Учні підсумовують результати дослідження: які способи творення авторських неологізмів є найбільш поширеними, як за допомогою оказіоналізмів автори передають власну оцінку явищ, подій. Свою роботу описують на блозі або презентують за допомогою програми PowerPoint, за бажанням створюють малюнки або колажі, пишуть есе за темою проекту. Вчаться презентувати свою роботу та презентують її перед однокласниками. Підводять підсумки своєї роботи у проекті.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Коваль Ірина
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Криворізьказагальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Інгулецький райно, Дніпропетровська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
06-18.11.2017
Місце проведення тренінгу
КЗШ І-ІІІ ступенів №100
Тренери
Косач Анастасія Олегівна