Навчальний проект Карасьової Людмили Миколаївни з теми "Чи є математика чимось більшим, ніж цифри"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чи є математика чимось більшим, ніж числа...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, трудове навчання, біологія, економіка

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

9 клас. Арифметична та геометрична прогресії.Це дослідницько – творчий проект.В ході проекту учні мають дослідити різні числові послідовності, проаналізувати їх, зробити власні висновки, вивести формули для обчислення п-го члена арифметичної, геометричної прогресії,обчислення сумиарифметичноїпрогресії, обчислення суми скінченної та нескінченної геометричної прогресії, вказати практичне застосування прогресій, де, в яких сферах життя іде розвиток за якою прогресією. Учні працюють у групах, де є різні учнівські ролі: «дослідники», «вчені», «практики».

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, мислення учнів та їх міркування. На початку проекту учні дають відповіді на запитання вступного опитувальника, заповнюють діаграму, Форму та таблички З-Х-Д. Це допомагає вчителю відслідкувати знання, уміння учнів та їх індивідуальні навчальні потреби щодо цієї теми. Під час роботи над проектом учні створюють вікі-сторінку групи, а для самооцінки та корекції діяльності використовують Контрольний список запитань для неї та Форму оцінювання вікі-сторінки, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Форма оцінювання для вікі-сторінки описує критерії ведення сторінки малими групами. В ході роботи над проектом спеціальна Форма оцінювання дослідження використовується для самостійної оцінки дослідження, яке виконувала група. Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють форму оцінювання презентації для того, самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя та форму зворотного зв’язку однокласників для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Також дають відповіді на запитання Контрольного списку для самозростання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

 До початку вивчення теми вчитель збирає ідеї та пропозиції учнів щодо уточнення теми проекту розробляє та роздає Інформаційний буклет для батьків, щоб повідомити про старт проекту, пояснити зміст проекту та залучити їх до участі в дитячому проекті; готує вступну презентацію; готує попередній опитувальник для учнів; допомагає учням об’єднатися в групи по 7 чоловік.  До початку роботи над проектом учні придумують назву групи; створюють вікі-сторінку (одну на групу).  На початку роботи над проектом учні дають відповіді на питання Вступного опитувальника, які фіксуються у Відповідях учнів на вступний опитувальник, заповнюють Таблички З-Х-Д та Діаграму; вчитель демонструє учням вступну презентацію, в ході якої обговорюються ключове та тематичні запитання, аналізуються індивідуальні потреби учнів та вибудовується план роботи групи над проектом. Перед початком основної роботи вчитель проводить Інструктаж по роботі за комп’ютером.  В основні частині роботи над проектом учні, розподіливши ролі в групі за допомогою вчителя (за множинним інтелектом), проводять дослідження підручника з математики, збірника завдань з математики, завдань Інтернет джерел і працюють на вікі-сторінці. На ній вони описують об’єкт дослідження, хід дослідження та висновки. Це допомагає вчителю відслідковувати, як просувається робота над проектом, чи всі виконують свої ролі. Для самооцінки свого результату діти заповнюють Форму оцінювання дослідження, Контрольний список запитань та Форму для оцінки вікі-сторінки. Під час роботи над творчою частиною проекту, вчитель надає дітям шаблон Паспорту роботи з творчим додатком проекту, який допоможе їм спланувати свої дії в найскладнішій частині проекту та провести апробування власних завдань на усному рахунку в своєму класі та паралельному. Після цього, приступивши до оформлення результатів виконаної над проектом роботи, учні отримують Шаблон дитячої презентації та переходять до завершального етапу роботи. Перед початком демонстрації проекту вчителю та однокласникам учні заповнюють Форму оцінювання презентації для того, щоб самостійно оцінити її до оцінки учителя та дають відповіді на запитання Контрольного списку для самозростання для оцінювання своєї роботи та свого вкладу в роботу групи.  В заключній частині роботи над проетом кожна группа демонструє мультимедійну презентацію. Вислухавши виступи усіх груп, вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів та заповнити Форму зворотного зв’язку однокласників для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.

o

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Карасьова

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

КЗ "Пушкарівська СЗШ I - III ст."

Місто\село, район, область

с.Пушкарівка, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 березня - 05 квітня 2014 року

Місце проведення тренінгу

ДОІППО

Тренери

Харлаш Людмипа Миколаївна Асаєва Валерія Володимирівна Грекова Ірина Вікторівна''''