Навчальний проект Калінової Л.М. з природознавства по темі "Чи плачуть красуні"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Хвойні ліси

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, математика, інформатика

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Всередині вивчення розділу «Під час вивчення рослинного світу України» з природознавства пропонується розглянути тему «Хвойні ліса» та здійснити навчальний проект «Чи плачуть красуні». Цей проект включає ознайомлення учнів з рослинним світом. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію бережливого відношення до природи. Учні демонструють свої спостереження та власні висновки щодо збереження рослинного світу створення презентації, газети.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми враховуючи навички учнів 21 ст., щоб діагностувати знання, мислення та міркування учнів. На початку роботи над проектом учні заповнюють таблицю "З-Х-Д", в якій наводять відомості про те, що вони знають та хочуть дізнатися. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: форму само оцінювання спільної роботи, форму оцінювання критичного мислення. Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих результатів. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки вклад був цінним.

Дошка запитань

Таблиця ЗХД

Форма оцінювання групових завдань

Форма оцінювання учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття. На початку проекту учні ознайомлюються з учительською презентацією в якій представляється ключове запитання: Чи приноситиме ялинка радість через 20 років? Красуні теж плачуть? Чи варто рубати лісову красуню? Як ліс впливає на життя людини?З метою виявлення рівня своїх знань з теми проекту учні заповнюють таблицю ЗХД та дошку запитань. Вчитель ділить на групи, кожна з яких отримує завдання: провести анкетування та проаналізувати статистичні даних, на основі результатів, обчислити необхідну кількість ялинок для нашого міста, порівняти отримані дані з реальними, провести фоторепортаж, ілюструвати публікацію, презентацію, газету, зібрати та обговорити матеріал про користь лісів.

Учительська презентація

Буклет

Робота учнів

Опитування

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Калінова Любов

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Кривий Ріг, КЗШ №100, 06-18 листопада 2017 року

Дати проведення тренінгу

06 - 18 листопада 2017 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №100

Тренери

Косач Анастасія Олегівна